Siyasette sürpriz toplantı: 'Merkez'in sağı ve solu bir arada!

Siyasette sürpriz toplantı: 'Merkez'in sağı ve solu bir arada!
Siyasette sürpriz toplantı: 'Merkez'in sağı ve solu bir arada!
Merkez sağın önemli siyasetçilerinden eski Meclis Başkanı Hüsamettin Cindoruk; merkez sağ ve solda yer alan 30 isimle bugün İstanbul'da düzenlediği siyasi toplantıda buluşacak.

RADİKAL - Toplantının ana Gündem maddesini, haziran ayındaki milletvekili seçimi oluşturacak. Cindoruk’un toplantıya davet ettiği soldaki isimlerin önemli bölümünü CHP ’den kopanların oluşturması dikkat çekti. Cindoruk, CHP’den koparak Anadolu Partisi’ni kuran Emine Ülker Tarhan’ı da organize ettiği siyasi toplantıya davet etti. Milliyet gazetesinden Aydın Hasan'ın haberine göre toplantıya, milliyetçi kesimden de MHP yönetimine muhalif isimlerin davet edilmesi de dikkat çekici bulundu.

TARHAN VE BATUM DA LİSTEDE
Davetiyede, “Güncel gelişmeleri tartışmak ve görüş alışverişinde bulunmak amacıyla düzenlemiş olduğumuz yemekli sohbet toplantımızı, değerli katılımınızla onurlandırmanızdan mutluluk duyacağım” ifadesi yer aldı. Bugün İstanbul Hilton Boğaziçi Oteli’nde gerçekleştirilecek toplantıya davet edilen isimler şöyle:
Birgül Ayman Güler, Arslan Bulut, Canan Arıtman, Ataol Behramoğlu, Kemal Anadol, Bilge Aras, Onur Öymen, Can Ataklı, Süheyl Batum, Fevzi Durgun, Şahin Mengü, Haluk Dural, Tayfun İçli, Kemal Alemdaroğlu, Metin Öney, Emine Ülker Tarhan, Necla Arat, Nihan Aras, Barlas Doğu, Nusret Güner, Enis Öksüz, Ufuk Söylemez, Hasan Korkmazcan, Ümit Ülgen, Ümit Zileli, İbrahim Çetinkaya, Yaşar Okuyan, Serdar Faralyalı, Zekeriya Beyaz, Prof. Dr. Necdet Basa.


  http://www.radikal.com.tr/129166612916666

  YORUMLAR
  (6 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Geçmişin Muktedirleri Günah mı Çıkaracak? - Sebodil

  Ülkemizdeki tüm sorunların kaynağı, yanlış,yetersiz, verimsiz, anlamadan ezber ve taklitçi öğretim sistemidir.Bu muhterem zatlar ülkeyi yönetirken , ülkemizde bilimsel düşünme disiplinin anlaşılması için ne yapmışlar? Ders kitapları ortada...Araştırmak isteyenler ders kitaplarına Milli Kütüphane ' ulaşabilirler. Cumhuriyet cehaletle savaşı kaybetmek üzeredir.En büyük tehlike cehalettir. Cehalete destek veren öğretim sistemidir. Tüm değerleri ,kopya çekmeyi alışkanlık haline dönüştüren öğretim sistemidir.Toplanıp da ne yapacaklar....

  - momentum

  Evet, memleketi ancak Hüsamettin Cindoruk kurtarabilir. Kemal Anadol ve Zekeriya Beyaz da yardım eder. Atatürk'ün cumhuriyeti emanet ettiği genç nesil buydu.

  Merkez değil Ulusalcı cephe - user516369

  Bu isimlerin büyük çoğunluk itibariyle ulusalcı cephe. Merkez diye boyanıp alternatif gösterilmeye çalışılıyor. Bence asıl planlayan Erdoğan. Muhalefet partilerini iyice zayıflatmak için bu oluşumu Ergenekon'cu dostlarından talep etmiş görünüyor.

  Ogrendim. - mismail

  1933 dogumluymus. Yani 82 yasinda. Nicin gercekleri goremiyorlar anlamiyorum. Simdiki secmenlerin %80'inin babasi onun jenerasyonundan kucuk bile. Secmenler istikbal gormedikleri bir adamin onderlik yapacagi bir siyasi olusumun pesinden niye gitsin ki?

  Sol ??? - sertacari

  Allah aşkına sol diye adlandırdığınız isimlere bakın, hiç olmamasına rağmen sol olarak addedilen CHP bunlardan bağırsaklarını temizliyor diye umutlanırken siz bu tek tipçi kafatasçıları solcu diye adlandırıyorsunuz.. Biraz sol literatür karıştırın, bu nedir yahu !!!

  Bunlar mı sol? - URARTU65_1644

  Radikal gazetesi kavram kargaşası yaşıyor. Sol ve sosyalizmin ne anlama geldiğini bilmiyor. Sürekli CHP'ye sol deniyor. Ne ismi sayılan kişiler ne de CHP ve onun çizgisinde olanlar sol değil. Hem aday profillerine hem de söylemlerine bakın bunu rahatlıkla fark edeceksiniz. Tabii önce Radikalin fark etmesi gerekiyor. Olsa olsa Nasyonal Sosyalist-ulusal milliyetçi bunlar. Başka bir şeyde çıkmaz zaten bunlardan. Bir şey çıkacağına ilişkin halkın da umudu yok zaten.....