'Siyasette ticaret olmaz'

Başkentin ilçe belediye başkan adayları, dün düzenledikleri basın toplantılarında projelerini anlattı.

ANKARA - Başkentin ilçe belediye başkan adayları, dün düzenledikleri basın toplantılarında projelerini anlattı.
AKP Çankaya adayı Çağlar Mesut Bozoğlu:Seçildikten sonra ticaretle uğraşmayı kesinlikle doğru bulmuyorum. Siyaset ve ticaretin bir arada yürütülmesine karşıyım. Birikimlerim var. Eğer seçilirsem ticari çalışmalarımı bırakacağım.
'Camiye gerek yok'
İlçeye yeni cami yapılmasına ilişkin herhangi bir projemiz yok. Zaten, Çankaya'da yeterince cami var. Daha çok okul yapılmasına destek vereceğiz. İddia edildiği gibi Süleymancılar tarikatıyla da hiç ilişkim yok.
'Gökçek şantaj yapıyor'
CHP Çankaya adayı Prof. Dr. Muzaffer Eryılmaz: Belediye Başkanı Melih Gökçek şantaj yaparak AKP'den aday oldu. Şimdi de Çankayalılara 'Oy ver, hizmet al' şantajı yapıyorlar.
Ama Çankaya bu şantaja boyun eğmeyecek. Bizi kimse buradan sökemez. Küçük işler yapacağız. Bunun için de paraya ihtiyaç yok. Bu küçük işlerin ne kadar büyük olduğunu herkes görecek. Kaldırımlarla oynamayacağız. İnsan odaklı projeler yeterli olacak. Bu seçim bizim.
CHP Yenimahalle adayı Ufuk Ataç: Klasik belediyecilik görevlerini yerine getireceğiz, bu bizim yasal yükümlülüğümüz. Ancak bizim insan odaklı belediyecilik ana ilkemiz olacak. Atatürk'ün mirası çerçevesinde, Atatürk Orman Çiftliği'nin korunmasının takipçisi olacağız. Oldukça iddialıyız.