Siyasi partiler centilmenlik protokolü yaptı

Siyasi partiler centilmenlik protokolü yaptı
Siyasi partiler centilmenlik protokolü yaptı
Afyon'da siyasi parti temsilcileri sesli araç gereçler ve basınla alakalı araç gereçlerin kullanılmasıyla ilgili centilmenlik protokolü imzaladı.

RADİKAL-Afyonkarahisar'da siyasi partiler Haziran'da yapılacak genel seçim öncesinde Vali Hakan Yusuf Güner başkanlığında yapılan toplantıda, centilmenlik protokolü imzaladı.Afyonkarahisar Valilisi Hakan Yusuf Güner, seçimlerin huzur ve güven içinde geçmesi için Emniyet Müdürlüğü toplantı salonunda siyasi parti temsilcileriyle bir toplantı düzenledi. Toplantıya, Ak Parti , CHP , MHP , DP, Vatan Partisi, Millet Partisi ve SP başkan ve temsilcileriyle İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Yusuf Kenan Topçu, İl Emniyet Müdürü İbrahim Özel katıldı. 

Haziran ayındaki seçim sürecinin karşılıklı saygı, sevgi ve hoşgörü ortamında geçmesini temenni ettiğini belirten Vali Güner, seçim çalışmalarının Türkiye 'de örnek gösterilecek düzeyde yapılması için siyasi partilerin özellikle gürültü ve çevre kirliliği konusunda centilmenlik protokolü imzaladıklarını vurguladı.
Vali Güner, "İlimizde seçime girecek olan bütün parti il başkanlarımızla ve parti il yetkililerimizle ilimizde 7 Haziran'a kadar yürütülecek olan siyasi faaliyetlerle ilgili öncelikle seçimlerle ilgili yürürlükte olan kanunlara göre, uyulması gereken hususları konuştuk. Bütün siyasi partilerin mutabık kaldığı öncelikli olarak sesli araç, gereçler ve basınla alakalı araç gereçlerin kullanılmasıyla ilgili centilmenlik protokolü imzalandı. 7 Haziran'da yapılacak olan seçimlerde hepsine başarılar diliyorum" dedi.

Mustafa BAYER/AFYONKARAHİSAR-DHA