'Sözlerim çarpıtıldı'

'Sözlerim çarpıtıldı'
'Sözlerim çarpıtıldı'
Çelik, "Bir kaç Mehmet şehit oldu diye meclisi toplayamayız" sözlerine açıklık getirdi: Açıklamam çarpıtıldı. Özür dilenecek bir şey yok.

ANKARA  - “Birkaç Mehmet şehit oldu diye meclisi toplayamayız” sözleriyle gündeme gelen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, “Benim öyle bir ifadem olmadı. PKK bugün Aygün’ü kaçırdı, yarın mehmetçiklerimizi şehit edebilir. Her gün PKK’nın eylemine göre o gündemin peşine takılıp; psikolojik propagandaya alet olamayız’ dedim” diye konuştu.
CNN Türk’te Hande Fırat’ın sorularını yanıtlayan Çelik, açıklamalarının çarpıtıldığını kayde derek, “Bu çarpıtmayı yapanların, saptırmayı yapanların şeref ve ahlaktan nasipleri yoktur” dedi.
Sunucu Fırat’ın twitter’dan “Bir özür dilemek çok mu zor” yorumlarının geldiğini söylemesi üzerine “Özür dilenecek bir şey yok. PKK bir gün bir yeri basar, öbür gün Mehmetçikleri şehit eder. Panik havası olursa, biz bu mücadeleyi baştan kaybederiz. Hergün PKK’nın eylemlerine göre meclisi açıp kapatamayız. Ben gönülden yaralı olanları, evlattan, oğuldan yaralı olanları incitecek bir şey söylersem, kendi kendimi affetmem. ” diye konuştu. 

Aygün’ün kaçırılması
Hüseyin Aygün’ün kaçırılmasıyla ilgili soruları da yanıtlayan Çelik, “Bir ilçe başkanı ile milletvekilinin kaçırılması arasında ne fark var. Sitem edilecekse ben de ederim. Bizim partililerin kaçırılmasıyla ilgili olarak Bahçeli ve Kılıçdaroğlu ’ndan bir tepki görmedik” ifadesini kullandı.
PKK’nın uzun süredir ses getirici eylemler yapmak istediğini belirten Çelik, şöyle devam etti: “Bir gün Foça’da. Ertesi gün Aygün’ü kaçırıyor. PKK devlet kontrolünde değil ki, ne yapacağına biz karar veremeyiz.”
Çelik, “İnsan ölümlerine sevinmek diye birşey olamaz. Devlet öldürdüğü insanların çokluğuyla övünmez” dedi. (RADİKAL)