SP: Seç bizi deprem olmasın

SP İstanbul büyükşehir belediye başkan adayı Mukadder Başeğmez, "Biz oldukça Allah yardım eder, deprem-meprem olmaz" sözü vererek oy istedi.

İSTANBUL - SP İstanbul büyükşehir belediye başkan adayı Mukadder Başeğmez,
"Biz oldukça Allah yardım eder, deprem-meprem olmaz" sözü vererek oy istedi. İstanbul'un Gaziosmanpaşa ilçesindeki mitinge, yaklaşık bin kişi katıldı. 'İnadına Saadet' sloganı altında miting alanına gelen Başeğmez, Gaziosmanpaşa Belediye Başkan adayı Eyüp Erol ve partililer, konuşmalarını bir kamyonun kasasından yaptı. Alanda kadın ve erkekler ayrı ayrı yerlerde durdu.
Kürsüye çıkan Başeğmez, İstanbul'da Esenler, Fatih, Bayrampaşa, Gaziosmanpaşa, Bağcılar, Bahçelievler, Kâğıthane, Güngören, Ümraniye, Üsküdar, Eminönü ve Kartal ilçelerini şimdiden kazandıklarını iddia etti.
İstanbul için yapacağı çalışmaları anlatan Başeğmez, bu kentte beklenen depremle ilgili hazırlıklı olacaklarını belirterek, "Allah vermesin inşallah. Korkmayın, biz oldukça Allah yardım eder, deprem-meprem olmaz. Yani, 'Deprem olacak, deprem olacak' deyip şom ağızlı olmanın anlamı yok. Hiç olmayacak ancak, biz yine de hazırlıklı olacağız" diye konuştu.