Süleyman Soylu: Ak Parti'nin emrindeyim

Süleyman Soylu: Ak Parti'nin emrindeyim
Süleyman Soylu: Ak Parti'nin emrindeyim
DP Eski Genel Başkanı Süleyman Soylu, "Sayın Başbakanımız ile yaptığımız görüşmede kendilerinin bize duyduğu itimada teşekkür ederek Ak Parti'nin ve milletin emrinde olduğumuzu ifade ettiğimi kamuoyuna saygıyla duyuruyorum" dedi.

Hafta sonu mesaisine İstanbul 'da devam eden Başbakan Erdoğan , Haliç Kongre Merkezindeki çalışma ofisinde süpriz bir görüşme gerçekleştirdi. Erdoğan, Demokrat Parti eski Genel Başkanı Süleyman Soylu ile 1.5 saat süren bir görüşme yaptı. Görüşme sonrası açıklama Soylu'dan geldi:

"Sayın Başbakanımız ile yaptığımız görüşmede kendilerinin bize duyduğu itimada teşekkür ederek Ak Parti ’nin ve milletin emrinde olduğumuzu ifade ettiğimi kamuoyuna saygıyla duyuruyorum."

Başbakan Erdoğan, dün yaptığı açıklamada 30 Eylül'deki kongrenin önemli olduğunu ve partiye yeni katılımlar olabileceğini açıklamıştı. Erdoğan, Soylu'yla görüşme yapacağını belirtmişti ancak zamanı net değildi. Erdoğan daha önce HAS Parti Genel Başkanı Numan Kurtulmuş'la görüşmeler yürütmüş ve olumlu yanıt almıştı. (DHA)