Süleyman Soylu: Sümeyye Erdoğan aday olursa hoş olur

Süleyman Soylu: Sümeyye Erdoğan aday olursa hoş olur
Süleyman Soylu: Sümeyye Erdoğan aday olursa hoş olur
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, AK Parti'nin önümüzdeki seçimde 1960'dan sonraki en yüksek oy oranını göreceğini iddia etti. Soylu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kızı Sümeyye Erdoğan'ın aday olup olmayacağına dair iddiaları ise şöyle yanıtladı: "Siyaset gen işidir. Babadan, ailesinden insana iletilebilir. Sümeyye Erdoğan aday olursa hoş olur."

RADİKAL - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, Sümeyye Erdoğan'ın parti içerisinde aktif olarak görev alacağına ilişkin, "Siyaset gen işidir. Babadan, ailesinden insana iletilebilir. Bu yetenek ve dönemi iyi temsil etmek meselesidir. Cumhurbaşkanımız yürütmenin başı ise aktif siyasetin içerisindedir. Sümeyye Erdoğan aday olursa hoş olur" dedi.

Habertürk TV'de gündeme dair soruları yanıtlayan Soylu, ilginç açıklamalar yaptı.

2015 seçimlerine ilişkin iki çarpıcı iddia da ortaya atan Soylu, "Türkiye 1960'dan sonra en yüksek oy oranını görecek önümüzdeki seçimlerde. Yüzde 50'nin üzerine çıkacak, yüzde 53'lerde kendisini bulabilen bir oy oranını bulacak. Kamuoyu anketleri 2-3 puan altı ve üstünde. Bir iddiam daha var. Örneğin muhalefet liderlerinden Sayın Kemal Kılıçdaroğlu seçim sonuçlarını görünce bir daha CHP Genel Merkezi'ne gidemeyecek. Arası en açık seçimlerden biri olacak siyasi tarihimizin. Yüzde 28-30 bandında bir fark olacak. Bunu millet söylüyor, ben söylemiyorum." dedi.

İşte Süleyman Soylu'nun konuşmasından satır başları;

ERDOĞAN İLE KABİNE TOPLANTISI

Demokrasiler sürprizler rejimi değildir, öngörülebilir sistemdir. Muhalefette yeni Türkiye’de bunlara alışmakla mükelleftir. Bu beklenen durumdur. Çok tartışılmasına gerek yok.

SEÇİM ŞARKISI TARTIŞMASI

Kirizoğlu’nun uyarlanması kendi ezgilerimizle, desenlerimizle bütünleşmiştir. Büyük düşünen Türkiye’yi ifade ediyor. Şarkı herkese sürprizdi.

4 ESKİ BAKAN HAKKINDA SORUŞTURMA

17-25 Aralık kabus dolu günlerdi. Bu darbedir. Darbenin yöneticileri ve yürütücüleri kamuoyunu yanıltmak için gayret ediyor. 4 bakan hakkındaki soruşturma devam ediyor.


  http://www.radikal.com.tr/1263928126392810

  YORUMLAR
  (10 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Benim Adayım - user449625

  Benim adayım açık ara Bilal oğlan! Bu işi en iyi yapabilecek adam Bilalcimdir! Bakınız battı balık yan gider.

  saltanat - user383887

  Hayırlısı ile bu seçimlerde anayasayı değiştirecek çoğunlukla iktidar olurlarsa, Babadan oğula geçen başkanlık sistemi de neden olmasın.

  GDO - user936526

  Politika alt etme sanatıdır. Ülkemizde de ise ''halt etme sanatı'' olarak tezahür etmekte. Siyaset gen işi ise, saltanatın bu ülkenin fıtratında olduğu düşünülebilir. Hatta babadan oğula geleneği, son derece ataerkil bir durum olduğundan, babadan kıza geçmesi demokratik anlamda büyük bir ilerleme olarak düşünülmelidir.

  Duzeltme - semapost

  Kraliyet ya da monarsi gen isidir, politika degil. Boyle bir dayatmaysa her politik rejimde yurumez, hele cumhuriyet demokrasilerde; olsaydi oy kullanmaya bile gerek kalmazdi.

  Sifirla - Muba

  Halk "sifirla sumeyye'yi yolluyorum"u unutmayacak.

  Goody - goody

  Bu iş gen işi ise tercihimiz Bilal. Biz onu çok seviyoruz...

  MARIFET GENLERDE OLSAYDI!.. - Kara Ismail

  Suleyman Soylu: "Sumeyye erdogan aday olursa hos olur" demis. Hos olur da neden? Bu Sumeyye hanimin zerafetinden, guzelliginden veya yuksek kariyerinden mi? Hayir.. S. Soylu'ya gore; genlerinden... Genlerindense, erdogan sulalesi bu bu iktidari surdursun ta ki genleri bozulana kadar.. Bu is sadece genlerle olsaydi; Kanuni'nin cocuklari da babalari kadar, hatta daha da basarili olurlardi!.. Cunku, genlerin otesinde babalarindan ogrendikleri de rol oynayacakti ulkeyi yonetmelerinde...