'Tabanca ya da tabancalar kullanıldı'

'Tabanca ya da tabancalar kullanıldı'
'Tabanca ya da tabancalar kullanıldı'
Sakine Cansız, Fidan Doğan ve Leyla Söylemez'in öldürüldüğü suikaste ilişkin ilk bulgular ortaya çıkmaya başladı. Suikastte 7.65'lik 'tabanca ya da tabancalar' kullanıldığı bildiriliyor.

Radikal.com.tr/Ajanslar - Paris'te 3 PKK'lı kadının öldürüldüğü suikaste ilişkin ilk bulgular Fransız polisinden gelmeye başladı. Buna göre cinayetler Çarşamba günü saat 17.00-18.00 arasında işlendi. Maktullerden Sakine Cansız’dan 4 diğer iki kişiden ise 3’er kurşun çıkarıldı. Suikastte 7.65'lik 'tabanca ya da tabancalar' kullanıldı. Ayrıca ofis içerisinde 9 kovan bulundu. Cansız, Doğan ve Söylemez’in cenazelerinin aileleri tarafından teslim alındıktan sonra defin için Türkiye'ye gönderilmesi bekleniyor. Özellikle Fidan Doğan’ın ailesinin memleketi olan Kahramanmaraş’ta toprağa verilmesini istediği öğrenildi. 
Bu arada Sakine Cansız, Fidan Doğan ve Leyla Söylemez adlı kadınlar için Ahmet Kaya Kültür Merkezi'nde fotoğraflarının bulunduğu bir anma köşesi oluşturuldu, ziyaretçilerin taziyeleri burada kabul edildi. Cinayetlerin işlendiği binanın kapısının önüne de sabah saatlerinden itibaren gelen ziyaretçiler tarafından mum ve çiçek bırakıldı.