Tahliyeler Kılıçdaroğlu'nu umutlandırdı

Tahliyeler Kılıçdaroğlu'nu umutlandırdı
Tahliyeler Kılıçdaroğlu'nu umutlandırdı
CHP Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu, 'Nedim Şener, Ahmet Şık, Coşkun Musluk ve Sait Çakır'ın tahliyelerinin, tutuklu milletvekillerinin de özgürlük yolunu açmasını diliyorum' dedi.

ANKARA - CHP Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu , “Nedim Şener, Ahmet Şık, Coşkun Musluk ve Sait Çakır’ın tahliyelerinin, tutuklu millet iradesinin özgürleşmesine, tutuklu milletvekillerinin de tahliyesine, ayrıca, basın ve ifade hürriyetini kullandığı için tutuklanarak cezaevlerine konulanlara da özgürlük yolunu açmasını diliyorum” dedi.

Kılıçdaroğlu, “Odatv” davası kapsamında tutuklu olarak yargılanan gazeteciler Nedim Şener, Ahmet Şık, Sait Çakır ve Coşkun Musluk’un tahliyelerinin ardından bir mesaj yayımladı. Kılıçdaroğlu, öncesinde, cezaevi kapısında tahliye bekleyen Nedim Şener’in eşi Vecide Şener ile Ahmet Şık’ın eşi Yonca Şıkı telefonla arayarak hem kutladı hem de geçmiş olsun dileklerini iletti. CHP Lideri, gazeteci Nedim Şener, Ahmet Şık, Coşkun Musluk ve Sait Çakır’ın tahliye olmasından duyduğu memnuniyeti belirtti.

Kılıçdaroğlu, tahliyelerle ilgili olarak yayımladığı mesajda ise, “Nedim Şener, Ahmet Şık, Coşkun Musluk ve Sait Çakır’ın tahliyelerinin, tutuklu millet iradesinin özgürleşmesine, tutuklu milletvekillerinin de tahliyesine, ayrıca, basın ve ifade hürriyetini kullandığı için tutuklanarak cezaevlerine konulanlara da özgürlük yolunu açmasını diliyorum. Çok geç kalmış bu tahliyelerle, devamı beklenen tahliyeler özgürlüğü gaspedilenlere özgürlük kapısını açan bir yol olacağı gibi, Türkiye ’yi de, gazetecileri ve milletvekilllerini tutuklayan ülke olma ayıbından kurtaracaktır” dedi. (anka)