Taner Yıldız: Elektriksiz kalıp terbiye olsunlar demek istemedim

Taner Yıldız: Elektriksiz kalıp terbiye olsunlar demek istemedim
Taner Yıldız: Elektriksiz kalıp terbiye olsunlar demek istemedim
Enerji Bakanı Taner Yıldız dün yaptığı açıklamada yer alan, "HDP'ye giden emanet oyların 3 gün elektriksiz kaldığında ortadan kalkacağı" şeklindeki sözlerinin çarpıtıldığını açıkladı.

RADİKAL - MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ’nin “Yalılarda viskisini yudumlayıp HDP’ye oy veren şerefsizler” sözleri siyaset dünyasında geniş yankı uyandırırken, bir ‘emanet oy’ çıkışı da Enerji Bakanı Taner Yıldız’dan geldi. Yıldız, Dünya Enerji Konseyi Türk Milli Komitesi’nin hazırladığı Türkiye Enerji Raporu’nun tanıtım toplantısında, "İster erken seçim olsun isterse olmasın HDP’ye verilen emanet oyların önemli bir kesiminin ortadan kalkacağına inanıyorum. Hele hele 3 gün elektriksiz kaldığında bunu doğru değerlendireceğine inanıyorum” demişti. 

Enerji Bakanı: Üç gün elektriksiz kalındığında HDP'ye verilen oylar düşer


'OLUMSUZ SONUÇLARA DİKKAT ÇEKTİM'

Bakan Yıldız, büyük tepki çeken bu sözlerinin ardından Hürriyet gazetesine yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Büyük resme bakmak yerine sözlerimi çarpıtıyorlar. Ben, ‘biz yapıyoruz, sen kırıp döküyorsun’ diyorum. Yıkılan elektrik direğini tamir edene dek üç gün geçiyor. Önce asker güvenli hale getiriyor. Sonra biz gidiyoruz arızayı ve araç gereci tespit ediyoruz. Sonra tamir ediyoruz. Çukurca’daki tek hattı yıktılar ve ilçeyi elektriksiz bıraktılar. Silopi santralına kömür taşıyan sistemi patlattılar, tamir için gereken pano 4 günde geldi. Barajlara zarar veriyorlar, tamiratı daha uzun sürüyor. Yani benim dediğim ‘üç gün elektriksiz kalsınlar, terbiye olsunlar’ demek değil. Yaptıklarının olumsuz sonuçlarını halkın yaşadığına dikkat çekiyorum.” (Hürriyet)


  http://www.radikal.com.tr/140876714087672

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  - momentum

  Yazık devletin düştüğü şu duruma... Adam elektrik direğini yakıyor, devlet gidiyor üç gün boyunca tamir ediyor, yanında askeri tertibat falan... Hattı yıkıyorlar, sistemi patlatıyorlar, barajları tahrip ediyorlar... Zaten parasını ödemeden kullandıkları bir elektriği üreten sisteme zarar vermek için. Devlet de gidiyor, tamir ediyor. Sonra da diyor ki, özür dilerim öyle demek istemedim....

  Aliştik - user643402

  Bu millet alişti sizin bi kivirmalariniza diyecem ama halen %41 oy aliyorsunuz, şaşirtici olan bu. Ne demek istediyseniz o zaman başindan açik seçik soyleyin, resmin tamamini başindan itibaren gosterin ve ne "yanliş yorumlar" a mahal olsun ne de siz boyle kivirmak zorunda kalin diyecem yine ama zaten siz bundan başka bir şey degilsinizki!