Taner Yıldız: Polislerin HDP'ye oy vermesi demokrasi değildir

Taner Yıldız: Polislerin HDP'ye oy vermesi demokrasi değildir
Taner Yıldız: Polislerin HDP'ye oy vermesi demokrasi değildir
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, bugün yaptığı toplantıda HDP ve paralel yapı iddialarıyla ilgili çarpıcı sözler sarf etti. Yıldız 'HDP'ye sırf paralel yapı nedeniyle oy veren emniyet ve yargı mensuplarının eline kan bulaşmıştır' dedi.

RADİKAL – Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Diplomasi Muhabirleri Derneği ile sohbet toplantısına katıldı. Toplantı devam ederken gazetecilerin sorularını da yanıtlayan Bakan Yıldız, bazı polislerin HDP'ye oy verdiği iddialarına ilişkin bir soru üzerine, "HDP'ye sırf paralel gerekçesiyle oy vermişse elinde beraber çalıştığı arkadaşının, şehit olan askerin kanı vardır. Eğer lojmandan yüzde 62 HDP'ye oy çıkmışsa bu demokrasi değildir. Terörün olmaması için devlet her türlü müzakereyi yapar. Bu müzakereyi suç unsuru gibi göstermek yanlıştır. Ben bunu demokratik bir tercih olarak görmüyorum" diye konuştu.

Bakan Taner Yıldız’ın açıklamaları şöyle:

"Bir bahçede 93 el bombası ihbarı aldık diye gidildiğinde savcı ‘ya yoksa’ diyebiliyorsa bu yapıyı iyi görmek lazım. Savcı ‘Ya yoksa neden vatandaşı rahatsız edeceğiz’ diyor. Paralel yapının herhangi bir partiyi tercih etmesi son derece tabi ve normaldir ama bugün HDP’ye yalnız bu gerekçeyle oy veren emniyet ve yargı içinde oy veren birinin vebali sadece oy vermek değil.

'HDP’YE PARALEL YAPI NEDENİYLE OY VEREN…'

HDP’ye sırf paralel yapı nedeniyle oy veren emniyet ve yargı mensuplarının eline kan bulaşmıştır. Bir polis lojmanından polisleri şehit eden PKK ’ya yüzde 62 oy çıkıyorsa bu demokrasi değil arkadaşlar. Bir emniyet mensubunun HDP’ye oy vermesi demokrasi değildir. Terörün olmaması adına devlet her tür müzakereyi yapar. Silahların gömülmesi ile alakalı konuda devlet müzakeresini yapar. Bu müzakereyi bir suç unsuru gibi göstermek doğru bir yaklaşım değil.

‘DEMOKRATİK TERCİH OLARAK GÖRMÜYORUM’

Çatışmada hemen yanı başındakinin şehit olduğu bir ortamda HDP’ye oy veren emniyet mensubundan bahsediyorum ben bunu demokratik bir oy tercini olarak görmüyorum.

‘TAKİYE YAPAN EN ÖNEMLİ PARTİ HDP’DİR’

CHP PKK’ya evet diyor mu? Hayır. MHP diyor mu? Hayır. 7 Haziran’da çifte muhasebe yapan ve takiye yapan en önemli parti HDP’dir. Bir yandan şirinlik yaparak bir şeyler anlatmaya çalışmışlardır. Bu yalnızca parti seçimiyle alakalı bir durum değildir. Biz kimsenin hür ve özgür iradesine bir cümle kullanmayız ama terörün mazur görülmesi için tevazu içinde davranmayız."

 


  http://www.radikal.com.tr/141808414180844

  YORUMLAR
  (4 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  sen ne anlarsın demokrasiden ey islamcı parti mensubu kişi? - zebda

  o kadar boşsunuz ki...o kadar luzumsuz laflar edip luzumsuz işlerle uğraşıyorsunuz ki...bencilliğinizden kininizden eski dostlarınız parallel yapıcılara öyle bir takmışsınız ki daha dün izmirde yangın merdiveni ruhsatı olmadı diye okullara 250 kahraman polisinize baskın yaparken doğuda askerler patır patır vuruluyor şehit oluyordu... sen hala paralel diyorsun yangın merdiveninden baskın yapıyorsun..ülke ateş altında...şimdi demokrasi dedin de bu da mı demokrasi oluyor ? veya şöyle soralım polisin hdpye oy vermesi demokrasi değil de makarna kömür parayla satın aldığınız dinini sömürdüğünüz cahilllerin size oy vermesi mi demokrasi?...anayasaya aykırı olarak yapılan saray , .3. köprü ve yüzlerce hes inşaatı mı demokrasi? ayakkabı kutuları ne kadar demokrat? bizi suriye bataklığına sürüklemeniz mi demokrasi? atatürke küfür etmek ,şehide kelle demek mi demokrasi? yalan hile hurdayla devlet arazilerini satmak ve elhamdurallah deyip işkembenizi büyütmek mi demokrasi? siz kimsiniz demokrasi kim? siz islam hukukunu bilirsiniz..demokrasiyi falan ağzınıza almayın...ve yatın kalkın allaha şükür edin bu yalan dolan hallerinizle acgözlülüğünüz bencilliğinizle bu kadar yuksek makamlara geldiniz...aklın vicdanın olduğu hiç bir ülkede bu mümkün olamaz...ama ne yazık ki bu topraklarda oldu..sizi sevmiyoruz...hırszılığınız yalancı inanmışlığınız yüzsüzlüğünüzü bencilliğiniz ve yalancılığınızı tasvip etmiyoruz..demokrasi deme...artık sizin gitme zamanınız ...bu ulkeye verdiğiniz zararın telafi edilme zamanı....

  Anlayamadım... - user718936

  Size oy verince demokrasi olacak vermeyince olmayacak. Bakan bence demokrasinin anlamını biraz çalışmalı...

  sallama recep din kardeşiyiz!!!! - asu555@kahkaha.com

  akp ye oy verenlerin eline kan bulaşmadı mı? şu an yaşanan terörün sebebi hdp ile kapışan bir kişinin gövde gösterisine döndü! eğer haklarında soruşturma izni verilseydi varsa cezaları çekselerdi yoksa mahkmece aklansalardı akp şimdi buralarda olmazdı! ama ucu bazılarına dokunacağı için memleketi kaosa sürükleme pahasına yolsuzluklar örtülünce yine olan gariban ailelerin çocuklarına oluyor!

  Hepinizin Kafa Yapısı Aynı - Selimserincan

  Sizden başkasına oy verilmesini hazmedemiyorsunuz.HDP'nin her mitingine saldırı yapan bomba koyan ve onları hedef gösteren siz, Yine HDP'yi suçlayan siz. Yavuz hırsız misali saldırıp suçluyorsunuz. son olayda da Suruçta 33 kişi öldü HDP'den. Bu insanların ölümünden siz sorumlusunuz,HDP değil.