Taner Yıldız'ın Başbakan Davutoğlu ile telefon görüşmesi kameralara yansıdı

Taner Yıldız'ın Başbakan Davutoğlu ile telefon görüşmesi kameralara yansıdı
Taner Yıldız'ın Başbakan Davutoğlu ile telefon görüşmesi kameralara yansıdı
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, İstanbul'daki bir fuarın açılışını yaptığı sırada Başbakan Ahmet Davutoğlu telefonla aradı. Yıldız'ın telefonda Başbakana, "TEİAŞ Genel Müdürü bir tasarruf hatasında bulunduğu için istifa etti... Bakım ve yeni enerji santrallerinin devreye girmesiyle alakalı bir durum Sayın Başbakanım" dediği duyuldu.

RADİKAL - Kameraların kayıtta olduğu bir anda Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Baş bakan Ahmet Davutoğlu ile cep telefonundan görüştü. Yıldız, Davutoğlu’na 31 Mart tarihindeki elektrik kesintisiyle ilgili olarak bilgi verdi. Yıldız şu ifadeleri kullandı: Talimat verdiğiniz gibi teknik olarak bütün tedbirleri aldığımızı, rahatlıkla bana bu talimatı verdiğinizde... TEİAŞ Genel Müdürü bir tasarruf hatasında bulunduğu için istifa etti... Bakım ve yeni enerji santrallerinin devreye girmesiyle alakalı bir durum Sayın Başbakanım.

Yıldız, kendisini telefonla arayan Başbakan Ahmet Davutoğlu’na, 31 Mart günü tüm Türkiye ’de meydana gelen elektrik kesintisi ile ilgili bilgi verdi.

Bakan Taner Yıldız ile Gürcistan Enerji Bakanı Kakha Kaladze, enerji alanında işbirliği ile ilgili anlaşmanın imza töreninin ardından Yeşilköy’deki İstanbul Fuar Merkezi’ne geçerek, ‘Solarex Güneş Enerjisi ve Teknolojileri Fuarı’nın açılışını yaptı. Bu sırada, Bakan Yıldız’ın telefonu çaldı ve Yıldız, ağzını kapatarak yaklaşık 3 dakika süren ayaküstü konuşma yaptı.

BİRAZ İLERİ UZAKLAŞTIRILDILAR

Başbakan Ahmet Davutoğlu’ndan gelen bu telefon konuşması DHA mikrofonuna yansıdı. Bakan Yıldız, kısık sesle yaptığı konuşmalarda “Talimat verdiğiniz gibi teknik olarak bütün tedbirleri aldığımızı, rahatlıkla bana bu talimatı verdiğinizde... TEİAŞ Genel Müdürü bir tasarruf hatasında bulunduğu için istifa etti... Bakım ve yeni enerji santrallerinin devreye girmesiyle alakalı bir durum Sayın Başbakanım” sözleri takıldı. Konuşma sürerken Bakan’ın konuşmasına mikrofon uzatıldığını gören korumalar, basın mensuplarını biraz ileriye uzaklaştırdı.
DHA