TBMM'de biber gazı görünümlü parfüm saldırısı!

TBMM'de biber gazı görünümlü parfüm saldırısı!
TBMM'de biber gazı görünümlü parfüm saldırısı!
TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda İçişleri Bakanlığı bütçesi ele alınmadan hemen önce olaylar oldu
Haber: RİFAT BAŞARAN - rifat.basaran@radikal.com.tr / Arşivi

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu, İçişleri Bakanlığı bütçesini görüşmek üzere toplandı. Toplantının hemen başında İstanbul Milletvekili Mevlüt Aslanoğlu üzerlerinde ‘İdris Naim Gazı’ yazılı biber gazlarını ve limonları oturduğu sıranın üzerine koydu. Gazetecilerin CHP ’li vekillerin bulunduğu sıraya yönelmesi ile birlikte Mevlüt Aslanoğlu önündeki biber gazlarını AK Partili vekillere sıkmaya başladı. Bu esnada gazdan rahatsız olan bazı milletvekillerinin ‘alerjim var, rahatsız oluyorum’ dedikleri duyuldu. Yine bazı milletvekillerinin gözleri yaşardı.

 

PARFÜM SIKMIŞ

 

CHP'li Mevlut Aslanoğlu, Hürriyet'e yaptığı açıklamada, bir parfüm/deodorant şişesinin üzerine "biber gazı" etiketi yapıştırarak, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda, İçişleri Bakanlığı'nın 2013 bütçesinin görüşülmesinden hemen önce, AK Partililere bu parfümü sıktığını söyledi. Aslanoğlu, "ben insanlara asla biber gazı sıkmam. Sıktığım da zaten parfümdü. Parfüm sıkarım" dedi. 
 

'ÖĞRENCİNİN ÖĞRETMENİN RESMİ İÇECEĞİ'


Bu sırada Süleyman Çelebi ve Musa Çam ‘öğrencinin, öğretmenin, işçinin, memurun resmi içeceği biber gazı; limonla tüketilir’ yazılı pankart açtılar.  Yaşanan bu kısa protestonun ardından toplantıya ara verildi. Arada CHP’li Aslanoğlu gazetecilere ve vekillere limon dağıttı. Biber gazından salonda bulunan milletvekilleri ve gazetecilerin yanı sıra bürokratlar da etkilendi. Kısa süren aranın ardından toplantıya devam edildi.

MUHARREM İNCE ŞAHİN’E BİBER GAZINI TATTIRACAĞINI AÇIKLAMIŞTI
CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı yürüyüşünde milletvekillerine biber gazı sıkılması halinde Meclis'te İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin'e bu gazı tattıracağını açıklamıştı. CHP Lideri Kılıçdaroğlu ’nun da katıldığı 29 Ekim kutlamalarına polis su sıkarak ve biber gazı kullanarak müdahale etmişti.