TBMM'den 'yolsuzluk bloknotu' açıklaması

TBMM'den 'yolsuzluk bloknotu' açıklaması
TBMM'den 'yolsuzluk bloknotu' açıklaması
TBMM Başkanlığı İdari Teşkilatı'ndan, 'Yolsuzluk tapeleri ve gizli bilgiler not defteri oldu' haberi hakkında yapılan açıklamada, bu bilgilerin 'gizliliğinin olmadığı' söylendi.

RADİKAL - TBMM Başkanlığı İdari Teşkilatı, bazı basın ve yayın organlarında 'Yolsuzluk Tapeleri ve Gizli Bilgiler Not Defteri Oldu' yönündeki haberler üzerine bir açıklama yaptı.

Gizli belgeler dönüştürülüp not defteri olunca yolsuzluk tapeleri ifşa oldu

Açıklamada, şunlara yer verildi; "TBMM'de çevrenin korunması ve gelecek kuşaklara yaşanabilir bir dünya bırakılmasına destek olunması amacıyla "Çevre Dostu Meclis" projesi kapsamında bir dizi etkinlik hayata geçirilmiştir. Bunlardan biri de kullanılmış kağıtların bloknot haline getirilmesidir. TBMM Basımevindeki atık kağıtlar bu çerçevede biriktirilmekte ve tekrar kullanılmak üzere bloknot yapılmaktadır. Söz konusu habere konu olan belge ve tutanaklar bastırılarak dağıtılan ve TBMM'nin internet sayfasında da yer alan 9/8 esas numaralı Meclis Soruşturma Komisyonu raporunda yer almakta olup herhangi bir gizliliği bulunmamaktadır. Nitekim habere ait fotoğraflarda yer alan “S.Sayısı 681' ibaresi de kullanılan kağıtların komisyon raporundan artan müsveddeler olduğunu açıkça göstermektedir. TBMM'de geri dönüşümü ve tasarrufu teşvik amacıyla başlatılan atık kağıtların bloknot olarak yeniden değerlendirilmesi uygulaması yaklaşık 2 yıldır devam etmektedir. Kamuoyunun bilgisine sunulur."