TCDD Genel Müdürü'ne yargı yolu

Hükümet Sözcüsü Çiçek, Ankara Başsavcılığı’nın Süleyman Karaman hakkında soruşturma başlatmak için Ulaştırma Bakanlığı’ndan istediği iznin verileceğini söyledi.

Hükümet Sözcüsü ve Adalet Bakanı Cemil Çiçek, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın TCDD Genel Müdürü Süleyman Karaman hakkında soruşturma başlatmak için Ulaştırma Bakanlığı’ndan istediği iznin verileceğini söyledi.
Çiçek, Bakanlar Kurulu Toplantısı’nın ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Çiçek, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın TCDD Genel Müdürü Süleyman Karaman hakkında soruşturma başlatmak için istediği iznin henüz Ulaştırma Bakanlığı’na ulaşmadığını ancak Bakanlık’ın bu izni vereceğini belirtti. Sakarya’da 38 kişinin ölümü, 95 kişinin yaralanmasıyla sonuçlanan tren kazasının ardından, CHP İzmir Milletvekili Yılmaz Kaya, ÖDP ve Tüketici Hakları Derneği’nce, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım ve TCDD Genel Müdürü Süleyman Karaman hakkında suç duyurusunda bulunulmuştu. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı da altyapı çalışmaları tamamlanmadan hızlandırılmış tren seferlerinin başlatıldığı iddiasıyla ilgili olarak TCDD Genel Müdürü Süleyman Karaman hakkında, Ulaştırma Bakanlığı’ndan soruşturma izni istemişti.