'Tecavüz' sözleri tepki çeken müftüye kırmızı kart!

'Tecavüz' sözleri tepki çeken müftüye kırmızı kart!
'Tecavüz' sözleri tepki çeken müftüye kırmızı kart!
'18 yaşındakinin zinasına karşı çıkamıyorsanız, 7 aylık bebeklere tecavüze karşı çıkmak timsah gözyaşıdır' diyerek gündem olan ve AKP'ye adaylık için başvuran Müftü Hayettin Öztürk listeye giremedi

RADİKAL - Müftülük  görevini yürütürken yaptığı gaflar ve olay açıklamalarla ülke gündemine oturan ve her seferinde sosyal paylaşım sitesi Twitter’da trend topic olmayı başaran Samsun İl Müftüsü Yrd. Doç. Dr. Hayrettin Öztürk, AKP ’den milletvekili olabilmek için görevinden istifa etmişti. Oda Tv'den Bülent Karslıoğlu'nun haberine göre, Samsun’dan AKP milletvekili aday adayı olan Öztürk, dün açıklanan milletvekili aday listesine giremedi. Görevdeyken yaptığı konuşmalarda şimşekleri üzerine çeken Öztürk, Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez’in de sabrını taşırmış, “Derhal açığa alınsın” talimatına rağmen araya giren bir Samsun milletvekili sayesinde görevde kalmayı başarmıştı.

Samsun Müftüsü'nden olay sözler

Samsun Büyük Cami’de 10 yıldır Cuma sabahları namaz kıldıran Öztürk, 6 Şubat'ta cemaate; başka görevlerde hizmet etme niyetiyle 10 Şubat’ta istifa edeceğini söyleyerek helallik istemiş, 17 Şubat'ta da AKP il binasında aday adaylığını açıklamıştı.

Müftüden dövme açıklaması: Haram

Samsun’da göreve başladığında, ‘meyhane açılımı’ ile dikkatleri üzerine çeken Müftü Öztürk, "Kadınlı erkekli el ele tutuşup horon oynamanın caiz olmadığı", "Dövme yaptırmanın İslam dinince caiz olmayıp, haram olduğuna" kadar birçok konuda polemiklere neden olan açıklamalarda bulunmuştu. Son olarak “18 yaşındakinin zinasına karşı çıkamıyorsanız, 7 aylık bebeklere tecavüze karşı çıkmak timsah gözyaşıdır”diyerek ülke gündemine oturan Öztürk, dün açıklanan milletvekili aday listesinde yer alamadı. 

'Kadınlı erkekli horon oynamak haram'

AK Parti'nin milletvekili aday listesi