Tek bağımsız vekil İhsan Özkes Meclis'te AKP'ye destek verdi

Tek bağımsız vekil İhsan Özkes Meclis'te AKP'ye destek verdi
Tek bağımsız vekil İhsan Özkes Meclis'te AKP'ye destek verdi

Fotoğraf: Twitter / @alikenanoglu

7 Haziran'da CHP listelerinden milletvekili seçildikten kısa bir süre sonra partisinden istifa eden İstanbul Milletvekili İhsan Özkes bugünkü olağanüstü oturumda Meclis sıralarında tek başına oturdu. Oylamada ise AKP'liler ile aynı yönde oy kullandı.

RADİKAL - CHP listelerinden 7 Haziran'da ikinci kez milletvekili seçilen, ancak bir süre sonra partisinden istifa eden İstanbul milletvekili İhsan Özkes, Meclis'in Irak ve Suriye tezkereleriyle ilgili olarak bugün yaptığı olağanüstü oturum sırasında Genel Kurul sıralarında tek başına otururken görüntülendi.

TBMM'nin tek bağımsız milletvekili olan İhsan Özkes'in herhangi bir parti grubuna üye olmaması nedeniyle Meclis'te tek başına oturduğu anı HDP İstanbul Milletvekili Ali Kenanoğlu fotoğraflayarak sosyal paylaşım sitesi twitterdaki takipçileriyle paylaştı.

2011 ve 2015'te CHP'den milletvekili seçilen Özkes, CHP üyeliğinden istifa ettikten sonra daha önce sert sözlerle eleştirdiği Cumhurbaşkanlığı Sarayı'ndaki 30 Ağustos resepsiyonuna katılmış, aynı gece twitter üzerinden "Hz. Muhammed yaşıyor olsa saraya girer miydi? Bu akşam hissettim kesinlikle girerdi. Çünkü orada sünnetten emareler çok" diye yazmış ve çok sayıda kullanıcı tarafından eleştirilmişti.

İhsan Özkes: Hz. Muhammed de Saray'a girerdi, Atatürk de...

Kılıçdaroğlu'dan Özkes açıklaması: Bizdeyken benim gibi düşünüyordu
 

ÖZKES AK PARTİLİLER İLE AYNI OYU KULLANDI

CHP'den istifa eden İstanbul Milletvekili İhsan Özkes de AK Partililer gibi 'kabul edenler' şeklinde oy kullandı.