Tekin'den Kılıçdaroğlu'nu rahatlatan açıklama

Tekin'den Kılıçdaroğlu'nu rahatlatan açıklama
Tekin'den Kılıçdaroğlu'nu rahatlatan açıklama
CHP MYK'daki görevinden istifa eden CHP eski Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, istifasıyla ilgili bir basın açıklaması düzenledi: Biz bir aileyiz aile içinde böyle kırgınlıklar olur. Ben öz ağabeyimle de tartışabiliyorum, ağabeyimi ret mi ediyorum?

İSTANBUL - CHP MYK'daki görevinden istifa eden CHP eski Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin kısa süre önce İstanbul'a indi. Havaalanında kalabalık bir grup Tekin'e destek için toplandı. Basın açıklamasında "Benim sorunum kişiler değil' diyen Tekin "Sıkıntılarımızın peşinden gideceğiz" dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcılığı'ndan hafta içinde istifa eden Tekin, istifasının ardından ilk kez basın toplantısı düzenledi. İşte Gürsel Tekin'in açıklamaları şöyle:

"Biz CHP'nin Türkiye 'nin yüreği olmasının peşindeyiz. Bunun için her bedeli öderim. CHP iktidar, Kılıçdaroğlu Başbakan olmalıdır. Genç değiliz artık çocuklarımız var barış iklimini oluşturmalıyız. Güdülmeye itiraz ediyorum genel gidişe itiraz ediyorum. Hala siyasette heyecan duyuyorum hiç geri durmadan. Benim kızgınlıklarımın adresi kendi partimdir. CHP benim ailemdir. Mutsuz bir Türkiye mutlu bir iktidar var. Bunlara rağmen iyi ki CHP var. CHP'yi düne dair olaylarla tartışmamalıyız. Bugünün Türkiye'sinde bakalım. Tespit edici değil belirleyici politikalara ihtiyacımız var. Eleştirim ve tavrım bu noktada değerlendirilmeli. CHP iktidarı tüm dünyada mutluluk getirecektir. 30 yıllık siyaset yaşamımda ayrıştırıcı br siyasetçi olmadım. İtirazlarım hep aynı. Benim kişilerle sorunum yok. Ben 28 Şubat'ta da farklı düşünüyordum. Aile içinde bunlar olur benim sadece sistemle sıkıntım var. Her zaman genel başkanımın yanındayım. 16 yaşımda siyasete başladım CHP'de başladım. 28 Şubat'ın bedelini ödediğinde bile ben CHP'deydim hiç zikzak çizmedim. Ben İstanbulluyum tabi ki gelicem. Parti içi seçimler çok kritik değildir. Kimin kazandığı önemli değil. biz AKP gibi itiatçı bir parti değiliz. Her zaman itiraz eder tartışırız. pazartesi Ankara'ya geri döneceğim. Ben milletvekiliyim.


KILIÇDAROĞLU'NUN YANINDA OLACAĞIM


Benim sorunum sistemle, genel gidişatla sıkıntım var. Siyaset sadece genel başkanı olarak yapılmaz. Yoluma devam edeceğim, sayın genel başkanımın yanında olacağım. CHP 28 Şubat’ın bedelini ödediği gün yine CHP’deydim. Hiç zikzaklarım olmamıştır, arayışlarım olmamıştır. Hiç kimse benim adayım değil. Örgüt kendi iradesi içinde kendi istediğini seçebilsin. İtirazım gidişat. Biz CHP’yi biz AKP değiliz. Biz itaatçı bir parti değiliz.


ÖZ AĞABEYİMLE DE TARTIŞIYORUM

Kırgınlıklarımız düzelecek, inanıyorum iyi olacak. Biz bir aileyiz aile içinde böyle kırgınlıklar olur. Ben öz ağabeyimle de tartışabiliyorum, ağabeyimi ret mi ediyorum? Ben biraz da duygularımla yaşıyorum. Son bir ayda hayatını kaybeden kişi sayısı 105. Bu insanlar devletin ihmali sonucu hayatını kaybetti Benim sorunum sadece parti içinde Ahmet Mehmet değil Türkiye’nin geleceği. Aile içi sorunlarımız var bunu belirttim. Sorunlarımızı böyle uluorta söyleyecek değiliz, kendi aramızda sorunlarımızı çözeceğiz."