Tencere, tavalı zam protestosu

Tencere, tavalı zam protestosu
Tencere, tavalı zam protestosu
CHP Bahçelievler İlçe Teşkilatı son günlerde yapılan zamları tencereli tavalı eylemle protesto etti.

Enver ALAS

Soğanlı Meydanı’nda toplanan gruba CHP İstanbul Milletvekili Faik Tınay, Bahçelievler İlçe Başkanı Rıza Akpolat, İlçe Kadın Kolları Başkanı Nazife Aktaş ve İlçe Gençlik Kolları Başkanı Kazım Dündar ve teşkilat üyeleri destek verdi.

CHP’liler yüzlerine başbakan Erdoğan , Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, ABD Başkanı Barack Obama ve Mesud Barzani maskelerini takarak müzik eşiliğinde dans edip tiyatral gösteri sergiledi. CHP’li kadınlarda ellerindeki tencere ve tavaları birbirine vurarak tepkilerini dile getirdiler.

İKTİDAR SURİYE KRİZİYLE ZAMLARI ÖRTMEYE ÇALIŞIYOR

Bahçelievler İlçe Başkanı Rıza Akpolat yaptığı açıklamada "Yanlış ekonomi politikalarının sonucunda, kemer artık belimizi değil, boğazımızı sıkmaktadır. 2011 Ekim ayından, 2012 Ekim ayında kadar doğalgaza 3 defa zamlar toplam yüzde 53,8’e ulaşmıştır. Asgari ücretle geçinen bir ailenin aylık toplam enerji faturası, geliririn 3’te 1’ine yakındır. elektirik ve doğalgaza yapılan zamlara, önümüzdeki aylarda yenileri de eklenecektir. İktidar zamları ve artan terör olaylarını emperyalist güçlerin oluşturduğu Suriye kriziyle örtmeye çalışmaktadır" diye konuştu.

Yapılan basın açıklamasının ardından güvercin uçurdular. Grup eylemin ardından grup olaysız bir şekilde dağıldı. (dha)