Tıpkı babası: 007 Tuğrul Türkeş!

Tıpkı babası: 007 Tuğrul Türkeş!
Tıpkı babası: 007 Tuğrul Türkeş!
Başbakan Ahmet Davutoğlu, geçici seçim hükümetinde Başbakan Yardımcılığı görevini üstlenen Tuğrul Türkeş'e "plaka jesti" yaptı. Türkeş'e, bir zamanlar babası Alparslan Türkeş'in kullandığı "007" nolu kırmızı plaka tahsis edildi.

RADİKAL - Geçici seçim hükümetinde yer almak için AK Partili Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç 'tan görevi devralan Türkeş'e normalde Arınç tarafından kullanılan "008" numaralı kırmızı plakanın tahsis edilmesi gerekiyordu.

Hürriyet gazetesinden Zeynep Gürcanlı'nın haberine göre Davutoğlu 1970'li yıllarda kurulan Milliyetçi Cephe hükümetlerinde Başbakan Yardımcısı olarak görev yapan Alparslan Türkeş'in o dönemde kullandığı plakanın Tuğrul Türkeş 'e tahsis edilmesini istedi.

CEVDET YILMAZ'IN KULLANACAĞI PLAKA DEĞİŞTİ

Başbakan Yardımcılığı görevini daha önce "007" numaralı plakayı kullanan Ali Babacan'dan devralan Cevdet Yılmaz ile bağlantıya geçildi. Davutoğlu, Cevdet Yılmaz'dan "007" numaralı plakayı Tuğrul Türkeş'e bırakmasını rica etti. Yılmaz'ın da bu ricaya "memnuniyetle" şeklinde yanıt vermesi üzerine "007" numaralı plaka Tuğrul Türkeş'e tahsis edildi.

Başbakan Yardımcısı Cevdet Yılmaz ise "008" numaralı plakayı kullanacak. (Hürriyet)


  http://www.radikal.com.tr/142612614261261

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  bu kadar hızlı adama tabi ki 007 plaka verilecek - hamzaakyol

  gerçi akp'de daha hızlıları da mevcut. ama babasının partisinden gelen birtek o var. yalnız bahçeliyi kovup babasının partisini de akpye getiremediği için 006.5'dan 007 olmalıydı. orda direk 007 verilmiş. puanlamada hata yapılmış.