Tolon: Çakıl taşı vermeyiz, nöbetteyiz

Ege Ordu Komutanı Orgeneral Hurşit Tolon, Kıbrıs konusunda, "Bu ulusun çocukları bir çakıl taşını kimseye vermeycek. Biz nöbetteyiz" mesajı verdi.

İZMİR - Ege Ordu Komutanı Orgeneral Hurşit Tolon, Kıbrıs konusunda, "Bu ulusun çocukları bir çakıl taşını kimseye vermeycek. Biz nöbetteyiz" mesajı verdi. Tolon, şeriat uyarısında da bulundu.
'2004 yılı Toplumsal Gelişimi Destekleme Programı' çerçevesinde İzmir'in Karaburun ilçesinin Eğlenhoca Köyü'nde askerler tarafından onarılan ilköğretim okuluna giden orgeneral Tolon, vatandaşlara hitap etti. Tolon, laikliği yıkıp şeriatı getirmek isteyenler bulunduğunu da vurguladı ve "Kim diyebilir böyle bir tehlike yok diye. Gördüğüm domuz bağıyla bağlananları ben mi bağladım" diye konuştu.
'Hainler var'
Tolon, Kıbrıs sorunu konusunda ise şunları söyledi:
"Şehit kanıyla sulanan toprakları ne çabuk unuttuk. Bu ülke güzel insan yetiştirirdi. Artık hain de yetiştiriyor. Ee yoksa ver kurtul diyen hain değildir de nedir? Ne yapacağız, oradaki ırkdaşımızı, dindaşımızı Rum'un esaretine, velayetine, kontrolüne mi bırakacağız. Elbette bir anlaşma zemini bulunacak. Ama 'askerler istemiyor' diye bir yalan atılıyor ortaya. Bu düpedüz bir yalan. Akılları sıra bu güzel halkı, içinden çıkmış kuvvetine küstürecek, istedikleri gibi at oynatacaklar. 5-6 aydır moda olmuş. Asker AB'yi istemiyor söylemi. Böyle bir söylem külliyen yalandır. Boğazın kıyısında oturan bir grup insan, elinde purosuyla bakıyor mavi derin sulara, yazıyor, 'asker istemiyor AB'yi' diye. Bu ulusun çocukları bir çakıl taşını vermeyecek. Biz nöbetteyiz."