Topbaş, açılışla davetlerde yok

AKP'den İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Kadir Topbaş, dün görevi eski başkan Ali Müfit Gürtuna'dan devraldı.

İSTANBUL - AKP'den İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Kadir Topbaş, dün görevi eski başkan Ali Müfit Gürtuna'dan devraldı. İstanbul'un 30'uncu belediye başkanı olarak resmen göreve başlayan Topbaş, iş yapmak için göreve geldiğini ve görev süresince kesinlikle açılış ve davetlere katılmayacağını söyledi.
Topbaş, "İstanbul, 450 yıllık bir tarihte Fatih'e, Atatürk'e, Başbakan Erdoğan'a ve Gürtuna'ya emanetti. Şimdi ben bu emanetin gereğini yapacağım.
İstanbul Türkiye'nin anahtarı. İstanbul'da tüm ilçe ve belde belediye başkanlarıyla, siyasi parti farkı gözetmeksizin, din, kültür farklılıklarına bakmaksızın bu şehrin her dokusunu elden geçirmek üzere bu görevi aldığımı belirtmek istiyorum" dedi. Topbaş, ilk icraatının Olimpiyat Stadı'nı çevreye uyumlu hale getirmek olduğunu söyledi.
Topbaş'a başarılar dileyen Gürtuna ise, bir süre yurtdışına çıkacağını, dönüşte TV programı hazırlamayı ve kitap yazmayı düşündüğünü ifade etti.