Topbaş metrobüsten şikayetçi!

Topbaş metrobüsten şikayetçi!
Topbaş metrobüsten şikayetçi!
İstanbul'da dün yaşanan trafik keşmekeşini değerlendiren Kadir Topbaş metrobüsten şikayet etti, "Bunun çözümü metro hattının geliştirilmesidir" dedi.

İSTANBUL - İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Kadir Topbaş, AKOM'da gazetecilere açıklamalarda bulundu. Topbaş, “ hava sıcaklığının 13 derece birden düşmesi, karın bir gün erken gelmesi ve mevsim normallerinin oldukça üzerinde yağması nedeniyle sıkıntılar yaşandığını” belirtti. KadirTopbaş, "Belirttiğimiz durum nedeniyle sıkıntı yaşandı bir daha olmayacağını belirmek isterim" ifadesini kullandı.
Metrobüs hattındaki sıkıntıyla ilgili olarak Kadir Topbaş ,"Metrobüs hattı kendi kapasitesinin çok üstüne çıktı. Ufak bir kazada sistem duruyor. Bunun çözümü metro hattının geliştirilmesidir" dedi.
Topbaş, "344 trafik kazası ve yolda kalma nedeniyle Sarıyer, Beykoz, Arnavutköy ve Beylikdüzü gibi yerlerde ciddi trafik sorunu yaşandı. Kar yağışının en çok etkilediği yer Sarıyer Kilyos'ta Madenler bölgesi oldu. Kar kalınlığı 40 cm'ye ulaştı" dedi.
Topbaş ayrıca bugün İstanbul trafiğinde sorun olmadığını belirterek okullar tatil edildiği için valiliğe teşekkür etti. (Enver ALAS-DHA)