Topbaş'tan gecikmeli özür

Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, okulların açıldığı tarihte yaşanan trafik sıkışıklığının sorumlusunun eski Genel Sekreteri Ramazan Evren olduğunu ileri sürdü ve bu nedenle İstanbullulardan özür diledi.

İSTANBUL - Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, okulların açıldığı tarihte yaşanan trafik sıkışıklığının sorumlusunun eski Genel Sekreteri Ramazan Evren olduğunu ileri sürdü ve bu nedenle İstanbullulardan özür diledi.
Dün, 20 kavşağın temel atma töreninde konuşan Topbaş, İstanbul'un trafik sorununa kalıcı çözümler getirmek için 116 proje hazırladıklarını söyledi. 116 milyon YTL'lik bir harcamayla gerçekleştirilecek olan projelerin trafiğe kalıcı rahatlıklar sağlayacağını kaydeden Topbaş, "Geçmişten günümüze biriken sıkıntıları aşmak için büyük çaba sarf ediyoruz. Yılda 25 kavşak, 100 kilometrelik yeni yol üretmeliyiz ki trafik sorununu çözelim" dedi.
Okulların açıldığı günlerde yollarda çalışma başlatılmasının büyük bir hata olduğunu belirten Topbaş, şöyle konuştu: "Okullar açılmadan bir hafta önce, o zaman ki genel sekreterime ikazda bulundum. 'Servisler okullar açıldıktan birkaç gün sonra devreye girebiliyor. Aileler çocuklarını kendileri okula götürdükleri için ciddi bir problem yaşanacak. Bu da trafiği etkileyecek. Okul ilişkilerini sıkıntıya sokacak noktalarda yapılan şantiyeleri durdurun, toparlanın' dedim. Ancak Kadıköy minibüs yolu üzerinde okulların açıldığı gün çalışma başlatıldı. Kendilerini birkaç defa uyarmama rağmen çalışma sistemlerinin bu algılamalara uzak olduğunu gördüm. İnsanlar bireysel davranışlardan vazgeçmiyor. Yeni yeni sistem oturtuyoruz. Bundan dolayı İstanbullulardan özür diliyorum."