Topuz: ABD'den dinimi öğretiyor!

CHP Grup Başkanvekili Ali Topuz, ABD'nin Fethullah Gülen'e neden destek verdiğini sorarken, "Sümüğünü silmeye çalışan bir adam çıkıp ABD'den bana dinimi öğretmeye çalışıyor" diye konuştu.

ANKARA - CHP Grup Başkanvekili Ali Topuz, ABD'nin Fethullah Gülen'e neden destek verdiğini sorarken, "Sümüğünü silmeye çalışan bir adam çıkıp ABD'den bana dinimi öğretmeye çalışıyor" diye konuştu. AKP'nin yavaş yavaş rejimi değiştirdiğini öne süren Topuz, "Sonunda iş sadece adını koymaya kalacak" dedi.
CHP'li Ali Topuz dün Meclis'te gazetecilerle sohbetinde, AKP'nin yerel seçimler için 'bulutların üstünde' uçtuğunu söyledi. AKP'li yerel yöneticilerin vatandaşlara erzak dağıttığını belirten Topuz, seçmenlere,
"Verdikleri her şeyi alın, ama oy vermeyin. Sizi buna mahkûm ettikleri için sandıkta hesabını sorun" çağrısı yaptı.
Topuz, Kamu Yönetimi Temel Yasa Tasarısı konusunda da iktidarın yavaş yavaş rejimi değiştirdiğini savundu ve "Sonuçta iş sadece adını koymaya kalacak" dedi. Bakan eşlerinin gazetelerdeki türbanlı görüntülerinin
'Burası İran olmalı' dedirttiğini belirten Topuz, isim vermeden, Fethullah Gülen'e de yüklendi. "Sümüğünü mendille silmeye çalışan bir adamın çıkıp ABD'den halka dinini öğretmeye çalıştığını" söyleyen CHP'li Topuz, "Kim bu adam? ABD buna bu kadar desteği niye veriyor? Bu kadar parayı nereden alıyorlar? Dünyanın birçok yerinde nasıl okul açabiliyorlar? Amaçları ne? Kim oluyor bunlar? Bana dinimi öğretmeye kalkıyor, ben onlardan daha iyi Müslümanım" diye konuştu.