Topuz: Çiçek 'zina'ya karşıydı

CHP Grup Başkanvekili Ali Topuz, TBMM'de dün dün gazetecilerle yaptığı sohbette, TCK tasarısına zina suçunun neden konulmaya çalışıldığı konusunda bir 'komplho teorisi' ortaya attı.

ANKARA - CHP Grup Başkanvekili Ali Topuz, TBMM'de dün dün gazetecilerle yaptığı sohbette, TCK tasarısına zina suçunun neden konulmaya çalışıldığı konusunda bir 'komplho teorisi' ortaya attı.
TBMM Adalet Komisyonu ve alt komisyonda bir sene tartışıldığını, ancak bu sürede ne komisyonda ne alt komisyonda AKP'nin zina konusunda öneri getirmediğini hatırlattı. Topuz, sadece çalışmaların sonuna doğru AKP'li bir milletvekilinin konuyu gündeme getirmek istediğini, ona da başta Adalet Bakanı Cemil Çiçek olmak üzere diğer AKP'lilerin karşı çıktığını anlattı ve "Ne oldu da sonradan bu konu gündeme getirildi" diye sordu. Topuz, kendi sorusunu da şöyle yanıtladı: "Bu son konuşmadan sonra, AKP'nin destekçisi çeşitli cemaatler ayağa kalktı ve ayıldılar. Başbakan'ı baskı altına aldılar. Sayın Erdoğan da AB ile cemaatler arasında, ortada kaldı. Tabii, cemaatler ağır bastı."