TRT TIR'ı, AKP'nin seçim aracı oldu!

TRT TIR'ı, AKP'nin seçim aracı oldu!
TRT TIR'ı, AKP'nin seçim aracı oldu!
Niğde Hükümet Meydanı'nda AKP ikram TIR'ı olarak bekleyen aracın TRT-1'e ait olduğu ortaya çıktı.

RADİKAL - Olayı, MHP Niğde Milletvekili Vedat Bayram, Grant Otel'e basın açıklaması yapmak için gittiği sırada fark etti. Vedat Bayram, otelin teras katında yaptığı basın açıklamasında, dikkatleri hükümet meydanında bulunan TIR'a çekti. TIR'ın etrafı AKP logoları ve Ahmet Davutoğlu’nun afişleriyle kapatılarak seçim aracı haline getirilmiş olduğu gözlendi.

Fakat otelin terasından TIR'ın üst kısmına bakıldığında açıkça 'Seçmenin Sesi' ve 'TRT-1' logosu yazdığı görülüyor.

MHP Niğde Milletvekili Vedat Bayram, "Şu aşağıda AKP'nin bütün enstrünmanları, bütün devlet dairelerini, şurayı burayı kendi lehine insafsızca kullandığı ortada. TRT aracını AKP aracı olarak giydirmişler. Bu TIR'dan bulgur, yağ, patates dağıtıyorlar. Bu ayıp da bunlara yeter sanırım. 'TRT-1 Seçmenin Sesi' logolu TIR, AKP ikram aracı olmuş, Niğde Hükümet Meydanı'nda duruyor. Niğde yöneticileri bunun cevabını nasıl verecek? Türkiye siyaset tarihinde bu ne görülmüş, ne de rastlanmıştır. Bir kamu malının siyasi maksatla kullanılması suçtur. Ben bu tabloyu Niğde seçmeninin vicdanına bırakıyorum" dedi. (CİHAN)


  http://www.radikal.com.tr/137243213724324

  YORUMLAR
  (4 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  trt tırları - melekmehmet

  Devletin tüm olanaklarının partileşmesi korkunç bir şey..şimdilik hukuk askıda olduğu için ..hakkım haram zıkkım olsun diyorum..

  trt katkı payı - kry

  alınan hemen her cihazdan , ordan burdan alınan katkı payları nerelere gidiyor görün artık.. yok mu buna dur diyecek...

  vergilerimizle cirit atan parti. - penzer

  akp ve cemaat siyasetimize malesef bu tarz berbat ötesi şeyleri kazandırdı ve umarım yeni siyastçiler bu psilikleri temizlecek. zor olsada öyle umuyorum. sınav sorusundan, ayakkabı kutularına, ptt ve trt araçlarının seçim propagandasından cumhurun parti propagandası yapmasına kadar çok kirlendi siyaset bu yeni türkiye adıyla. özledik eskisini iyi olmasa.

  olağan bir şey! - asu555@kahkaha.com

  koltuğa giden her yol mubah! nasıl olsa elektrikten vergi alıp akp ye aktarıyorlar sonra da dinden imandan bahsediyorlar! bunlar hangi mezhepten? hiçbir mezhepte kul hakkı yenir demiyor?