TRT yönetimine talip olan çok

Türkiye Radyo ve Televizyon Kurumu (TRT) Yönetim Kurulu üyeliği adaylığı için Radyo Televizyon Üst Kurulu'na (RTÜK) 73 kişi başvuruda bulundu.

ANKARA - Türkiye Radyo ve Televizyon Kurumu (TRT) Yönetim Kurulu üyeliği adaylığı için Radyo Televizyon Üst Kurulu'na (RTÜK) 73 kişi başvuruda bulundu. RTÜK'ün tanıdığı süre dün saat 18.00'de doldu.
Adaylık başvurusunda bulunanlar arasında halen TRT'de yönetim kurulu üyesi olan Şevket Okant ve Orhan Kalkan ile kurumda başuzman olarak görev yapan Sacettin Gürbüz ile eski TRT'cilerden Mustafa Hamit Toprak, İsrafil Kuralay, Tülay Arıcı ve Nazmi Kal da yer alıyor.
Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nurettin Güz, iletişimci Prof. Dr. M. Naci Bostancı, Adalet Bakanlığı Basın Müşaviri ve RTÜK uzmanları Rüçhan Akıncıoğlu ile Sevgi Coşkunserçe de adaylık başvurusunda bulundu. Önümüzdeki hafta toplanarak başvuruları değerlendirecek olan RTÜK, TRT Yönetim Kurulu için 12 ismi aday olarak belirleyecek. Bakanlar Kurulu, üst kurulun bildirdiği bu 12 aday arasından, altısını TRT'nin yeni yönetim kurulu üyeleri olarak atayacak.