TRT'nin patronu Demiröz

Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, hükümetin ısrarla istediği Şenol Demiröz'ü TRT Genel Müdürlüğü'ne atayan kararnameyi imzaladı.

ANKARA - Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, hükümetin ısrarla istediği Şenol Demiröz'ü TRT Genel Müdürlüğü'ne atayan kararnameyi imzaladı.
Cumhurbaşkanı Sezer, TRT Genel Müdürlüğü'ndeki hukuki süreç tamamlanmadığı gerekçesiyle Demiröz'ün kararnamesini üç defa geri çevirmişti. RTÜK'ün daha önce belirlediği üç aday arasında yer almayan Aydoğan Kılınç, yeterli oya ulaştığı gerekçesiyle buna itiraz etmiş, 12. İdare Mahkemesi, Kılınç'ı haklı bulunca, RTÜK yeniden üç isim belirlemişti. Hükümet, Şenol Demiröz, Mustafa Ruhi Şirin ve Aydoğan Kılınç arasından yine Demiröz'de ısrar etmişti. Son olarak Başbakan Tayyip Erdoğan kararnameyi bizzat Çankaya Köşkü'ne çıkarmıştı. TRT Genel Müdürlüğü'ne atanan Şenol Demiröz, Gülbettin Hikmetyar'la çekilen fotoğrafları ile tartışmalara neden olmuştu.
Demiröz kimdir?
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Basın Yayın Yüksekokulu'nu bitiren Demiröz, Maliye Bakanlığı'nda halkla ilişkiler uzmanlığı, Başbakanlık Toprak ve Tarım Reformu Müsteşarlığı'nda basın müşavirliği, TRT Program Planlama Dairesi, Radyo Program Yapım ve Yayın Dairesi'nde uzman olarak görev aldı. Film yapımcısı ve yönetmen olarak serbest çalışmalara da imza atan Demiröz, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültürel ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı görevlerinde bulundu.