TSK'dan 'Balyoz' açıklaması: Sorumlular cezalandırılsın!

TSK'dan 'Balyoz' açıklaması: Sorumlular cezalandırılsın!
TSK'dan 'Balyoz' açıklaması: Sorumlular cezalandırılsın!
Türk Silahlalı Kuvvetleri beraat ile sonuçlanan Balyoz davasıyla ilgili açıklama yaptı: TSK mensuplarının ve ailelerinin sevinçlerini paylaşıyoruz. Sorumluların cezalandırılmasını bekliyoruz

RADİKAL - Genelkurmay'dan yapılan açıklama şöyle:  

1. Kamuoyunda “BALYOZ DAVASI” olarak adlandırılan, çeşitli sahte delillerin kullanıldığı ortaya çıkan ve süreç içerisinde Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarını derinden üzen bu dava beklediğimiz şekilde beraat ile sonuçlanmıştır.

2. Türk Silahlı Kuvvetleri olarak; hukukun üstünlüğüne saygının gereği ve adil yargılanma ilkesi çerçevesinde, söz konusu yargılamanın hakkaniyete uygun neticeleneceğine olan inancımız sürekli olarak muhafaza edilmiş, verilen karar ile birlikte bu yöndeki inanç ve beklentilerimizin haklılığı ortaya çıkmıştır.

Balyoz Davası sanıkları beraat etti

3. Yaptığımız suç duyuruları kapsamında, etkili ve süratli soruşturma yapılarak silah arkadaşlarımızı, ailelerini ve Türk Silahlı Kuvvetlerini derinden yaralayan kişilerin tespit edilerek, adil bir yargılama sonucunda hak ettikleri şekilde cezalandırılmaları beklenmektedir.

4. Bu karar çerçevesinde, beraat eden personelimizin, ailelerinin ve Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarının sevincini yürekten paylaşır, kendilerine sağlıklı ve mutlu günler temenni ederiz.

5. Ayrıca, dün görevi başında menfur bir terör saldırısı sonucunda hayatını kaybeden Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim KİRAZ şehidimize Allah’tan rahmet, kederli ailesine, yargı camiasına ve Yüce Türk Milletine başsağlığı dileriz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.