Tuğrul Türkeş MHP'den ihraç edildi

Tuğrul Türkeş MHP'den ihraç edildi
Tuğrul Türkeş MHP'den ihraç edildi
Tuğrul Türkeş MHP'den ihraç edildi. MHP Merkez Disiplin Kurulu Tuğrul Türkeş'in kesin ihracına karar verdi.

RADİKAL- Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun bakanlık teklifini kabul eden Türkeş, MHP  tarafından 26 Ağustos'ta tedbirli olarak kesin ihraç talebiyle Merkez Disiplin Kurulu'na sevk edilmişti.

Parti yetkilileri, tebligatın yapılmasının ardından geçen 1 haftalık yasal süre içinde Türkeş'in savunmasını yazılı ya da sözlü olarak yapmadığını belirtti. Bunun üzerine bugün toplanan MHP Merkez Disiplin Kurulu'nun Türkeş'in kesin ihracına karar verdiği kaydedildi.

Başbakan Yardımcısı Türkeş, dün düzenlediği basın toplantısında "Ben MHP mensubuyum ve seçim hükümetinde de olsa partimi iktidar yaptım. Kimse beni bundan dolayı partimden atamaz. İlla ki atılmam gerekiyorsa buna ülkücü camia karar vermelidir" ifadelerini kullanmıştı. 

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ise Tuğrul Türkeş 'in "Ben partimi iktidar yaptım" sözlerini uygun bulmadığını, Türkeş'e yakıştıramadığını söylemişti. 

Tuğrul Türkeş MHP'den adaylık başvurusu da yapmayacağını açıkladı ancak MHP lideri Devlet Bahçeli teklif ederse düşüneceğini söyledi. (CNNTÜRK)