Tükürük polemiği tam gaz

Tükürük polemiği tam gaz
Tükürük polemiği tam gaz
BDP, İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin hakkında gensoru önergesi verdi. Hasip Kaplan, "Bu halkın bir sabrı vardır. Bu sabır taştığı zaman böylesine rezilleri tsunamiyle götürür, tükürük tsunamisine tabi tutar" dedi.

BDP Grup Başkanvekili Hasip Kaplan, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, “izinsiz Nevruz kutlamaları ile KESK'in eğitim yasasını protesto etkinliklerinin genelgeyle yasaklaması, talimatları sonucu güvenlik güçlerinin bir çok ilde aşırı şiddet kullanması, iki kişinin ölmesi, yüzlerce kişinin yaralanması, bini aşkın kişinin gözaltına alınması” nedeniyle İçişleri Bakanı Şahin hakkında gensoru önergesini verdiklerini söyledi. İzinsiz Nevruz kutlamalarında çıkan olaylara ilişkin örnekler veren Kaplan, Mardin Bağımsız Milletvekili Ahmet Türk ve milletvekillerine yönelik saldırılar gerçekleştiğini ileri sürdü. Kaplan, daha önceki yıllarda yasaklanmayan hiç bir kutlamada olay çıkmadığını söyledi. Gensoru önergesinin gerekçesinde, “Yaşanan olayların, ölümlerin sorumlusu, genelge ile yasak kararı alan, saldırı emri veren İçişleri Bakanı'dır. Toplumsal barışı tehlikeyi sokan, muhaliflere şiddet uygulayan, totaliter bir rejimin faşizan baskılarının sorumlusu olan, Taksim Meydanı'nda izinsiz gösteri yapıp ırkçılık, kin, nefret söyleminde bulunan, Kürt-Türk çatışmasını tetikleyen, sivil toplum örgütlerine saldıran, suç işleyen amirleri terfi ettiren, kontrolsüz güce dönüşen, kamu tehlikesi arz eden, üslubu ve kullandığı dil ile devlet adamlığı ciddiyetinden uzak sorumsuz İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin hakkında gensoru açılması uygun olacaktır” ifadelerine yer verildi. 

Bir gazetecinin, “İçişleri Bakanı Şahin'in '75 milyonun tükürüğü onları boğar' sözlerini nasıl değerlendiriyorsunuz?” sorusu üzerine Kaplan, “Bu halkın bir sabrı vardır. Bu sabır taştığı zaman böylesine rezilleri tsunamiyle götürür, tükürük tsunamisine tabi tutar. Haddini bildirir. Haddini bilmez bu tür adamları 75 milyona layık gören Başbakan da aynı derecede sorumludur” dedi. (AA)


  http://www.radikal.com.tr/1083187108318715

  YORUMLAR
  (15 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Ic isleri bakaniymis - verateyze

  Sayin Erdogan bu kisiyi nasil bakan yapti anliyamiyorum.Kuru yaprak gibi, havada savruluyor. 63 yasindayim. Bunca partilerden gectik. Ben AKP kadar patavatsiz ve nezaket disi kelime ve cümleler sarfeden bir partiye rastlamadim. Erbakanda patavatsiz konusurdu ama, biraz daha seviyeyi korurdu. Bunlarin isi göcü laf ebeligi ve susturma politikasi. Meclisi dahi,sanki kenar mahalle kavgasina ceviriyorlar. Imamhatip liselerinden mezun olanlar bunu yaparsa, simdiki istedikleri egitim sistemi ile okuyanlar artik salvarlarla siyah elbiselerle meclise girerler de, o salvarlarin icindede herhalde neler sokmazlar. Allah muhafaza.

  Icisleri bu zata teslim edilmis - stoll

  Kürt,alevi,ermeni,ilerici ve solcu düsmani bu bakan inanin bu hükümete,bu türkiyeye nede güzel yakisiyor.Öbür türlü olsaydi zaten bakan olamazdi.Dinci ultra milliyetci oldugu hemen anlasiliyor.Birakin yerinde kalsin.Kalsinki türkiye vatandaslari ve insanlik ibret alsin.Ayrica AKP de böyle binlercesi var.sizce Erdogan bundan farklimi?

  ey vatan! - yasin59_8124

  kimimiz nutuk attık kimimiz öldük bakıyorum da bu bakan baya kaptırmış galiba ailece gidecekler askere .

  tükürük - sakar47

  türkiye böyle bakanı hak etmedi ama ne yapalım kel başa şimşir tarak böyle partiye böyle bakan, şımardılar ,mağrurlanma padişahım senide yaradan var güvendiğin padişahtır o da bir gün devrilir, keser döner sap döner dünya hergün pempe olmaz biraz düşünerek konuş

  İddia mı?? - radicalus

  Ahmet Türk'e saldırı yapıldığını mı iddia etti?? Bu bir iddia mı gerçekten, böyle mi düşünülüyor, adamın gözü hala şiş be, göremiyor musunuz...

  SİZCE AK PARTİNİN EN BÜYÜK DÜŞMANI KİM? - Bülent Volkan

  Bence sayın İçişleri Bakanıdır. Bence AK Partiye sayın İdris Naim Şahin Beyefendi'nin verdiği zararı (oy kaybı anlamında) asla rakip partiler veremiyor. Hala Bakanlık görevinden alınmayışına aklım ve hafsalam bir türlü çözemiyor. Çok ilginç. Bilmece gibi.

  Dikkat - mavran

  Sende o yusunami ile okyanusa gidiverirsin.