Tülay Babuşcu: Film başladı, isteseniz de istemeseniz de 2023'te vizyona girecek

Tülay Babuşcu: Film başladı, isteseniz de istemeseniz de 2023'te vizyona girecek
Tülay Babuşcu: Film başladı, isteseniz de istemeseniz de 2023'te vizyona girecek
'Osmanlı İmparatorluğu'nun 90 yıllık reklam arasının sona erdi' polemiği devam ediyor. AK Parti Balıkesir Milletvekili Tülay Babuşcu bu akşam Facebook hesabından yaptığı açıklamada: 'Aradaşlar reklam arası bitti, film başladı ve isteseniz de istemeseniz de 2023'te vizyona girecek' dedi.

RADİKAL- AK Parti Balıkesir Milletvekili Tülay Babuşcu, sosyal medya hesabından yaptığı yorumda Osmanlı İmparatorluğu'nun 90 yıllık reklam arasının sona erdiğini söylemesi eleştirilere neden olmuştu.

Filistin Devlet Başkanı ile birlikte Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın tarihteki temsili Türk askerleri ile birlikte çekilmiş olan fotoğrafa yorumda bulunan Babuşcu, "Bu resim okunması gereken bir resim. Filistin'i vermediği bahanesiyle yıkılan Osmanlı İmparatorluğu ve Filistin Devlet Başkanı'yla Cumhurbaşkanı'mızın arka plan görüntüsü. Muhteşem bir zeka. Tabi ki Sn Cumhurbaşkanı'mızın zekası. 600 yıllık İmparatorluğun 90 yıllık reklam arası sona erdi" demişti.

"AK Partili vekile en iyi yanıtı Sabiha Sultan veriyor"


'Reklamda vekil olanın, film başladığında ne olacağı kendi meselesidir'

İstanbul Barosu'ndan AKP'li vekile sert sözler
Babuşcu daha sonra, AA muhabirine yaptığı açıklamada, konunun farklı değerlendirildiğini ifade ederek, "Bir tweet gördüm, hoşuma gitti, onu retweet ettim, daha sonda Facebook'a yazdım" şeklinde konuşmuştu.

Babuşcu bu akşam yine Facebook hesabından yaptığı 'Kamuoyuna duyurulur' başlıklı bir açıklama yaptı; açıklamada; Aradaşlar reklam arası bitti, film başladı ve isteseniz de istemeseniz de 2023’te vizyona girecek dedi.

İşte o açıklamanın tam metni: