Türk solunun kravat kavgası

Türk solunun kravat kavgası
Türk solunun kravat kavgası
CNN Türk'te Şirin Payzın'ın sunduğu "Ne Oluyor" programında, 'Syriza'nın Yunanistan seçimlerindeki başarısı konuşuldu. Türkiye 'sol'unu arıyor' başlıklı tartışmada Kemal Okuyan, eski milletvekili Ufuk Uras'ı hedef aldı: Bu iş kravat çıkarmakla olmuyor

RADİKAL - CNN Türk’te Şirin Payzın’ın sunduğu “Ne Oluyor” programında gündem Yunanistan seçimleri ve Syriza'nın zaferiydi.
Syriza lideri Aleksis Tsiparas’ın vaatlerinin konuşulduğu bölümde, “Yunanistan’da şu anda sol bir hükümet algısı var ama bütün bu başa gelen felaketlerin sorumlusu kapitalizm, belki de sol görünümlü bir hükümet kuruyor” yorumunu yapan Komünist Parti MK üyesi Kemal Okuyan, sözü Tsiparas’ın kravat takmamasına getirdi. Emekçilerin içinde örgütlenmeden, popülist söylemlerle sol başarı yakalayamayacağını söyleyen Okuyan, “Bakın kravatı çıkararak sadece bu olmuyor, ben de hayatım boyunca kravat takmadım” dedi. Okuyan’ın bu sözleri söylediği sırada yanında BDP ’nin eski milletvekili Ufuk Uras da yanında oturuyordu. Uras 2011 yılında kılık kıyafetle ilgili yasakları TBMM’de kravatını çıkararak protesto etmişti.