Türker: Destek çok

DSP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Masum Türker, 'Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın popülaritesiyle AKP'nin İstanbul'da seçimleri kazanacağı' yorumlarına tepki göstererek, "Karşımıza çıksın, Tayyip beyle yarışalım" dedi.

İSTANBUL - DSP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Masum Türker, 'Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın popülaritesiyle AKP'nin
İstanbul'da seçimleri kazanacağı' yorumlarına tepki göstererek, "Karşımıza çıksın, Tayyip beyle yarışalım" dedi. Seçimleri kazanmak konusunda bir şüphesi olmadığnı söyleyen Türker, öncelikli işinin işsizlik, deprem ve ulaşım sorununu çözmek olacağını söyledi.
Kendini AKP dışındaki kesimlerin ortak adı olarak gördüğünü belirten Türker,kamuoyuaraştırmalarında önemli bir kitlenin adaylığına destek verdiğini söyledi. İstanbul'un her ilçesine sağlık ocağı, kültür merkezi kuracağını kaydeden Masum Türker, önceliği şehir ekonomisi, ulaşım ve depreme verdiğini belirterek "İstanbul'a gelen turist sayısını 2 milyondan 12 milyona çıkarabiliriz" dedi.