Türkeş: Ak Parti MHP'ye yakınlaştı!

Türkeş: Ak Parti MHP'ye yakınlaştı!
Türkeş: Ak Parti MHP'ye yakınlaştı!
MHP Genel Başkan Yardımcısı Tuğrul Türkeş: Başbakan babam Alparslan Türkeş'in kitaplarını okudu, milliyetçi söyleme geçti. Erdoğan cumhurbaşkanı olamayacak
Haber: ÖMER ŞAHİN / Arşivi

TRT Türk’de Radikal gazetesi Ankara Haber Müdürü Ömer Şahin’in “Görüş Farkı” programına katılan MHP Genel Başkan Yardımcısı Tuğrul Türkeş, birbirinden ilginç açıklamalar yaptı. Son zamanlarda AK Parti ile MHP arasındaki dikkat çeken yakınlaşmayı yorumlayan Tuğrul Türkeş, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ’ın Babası Alparslan Türkeş’in kitaplarından etkilendiğini, AK Parti’nin de MHP’ye yaklaştığını öne sürdü. Türkeş, “AK Parti bize yaklaştı. Habur’dan çıktı, milliyetçi söyleme geldi. Yani biz hiç Habur’a gitmedik. Sayın Başbakan’ın Türkeş’in kitaplarına atıfta bulunması sevindirici. Keşke hepsini okusa siyasetinde çok daha iyileştirme etkisi olacaktır. Babamın kitaplarının etkisi bunlar.Babamın kitaplarını okuyor olmasını ben memnuniyetle karşılıyorum. İlerde herhalde bu ülkücülüğü anlayacaktır” diye konuştu.
Tuğrul Türkeş, Başbakan Erdoğan’ın Cumhurbaşkanı seçilemeyeceğini de iddia etti. Cumhurbaşkanlığı seçimlerine ilişkin görüşlerini açıklayan Türkeş,“Türkiye’de cumhurbaşkanlığı seçimi ikinci tura kalacak. İkinci tura kaldığında Fransa gibi olacak. Fransa’da Hollande kazandı. Sarkozy kaybetti. Niye? Çünkü halk Sarkozy’i cumhurbaşkanı istemediği için gitti Hollande oy verdi. Türkiye’de benzer bir olay yaşayacağız” dedi.


MHP’nin Köşk adayı belli

Türkeş, MHP’nin Cumhurbaşkanı adayının belli olduğunu ancak şimdiden ismi açıklamayacaklarını da söyledi. Sağ ve sol seçmenin takdirini kazanmış bir ismi yarışa sokarak ikinci turda seçimi kazanacaklarını anlatan Türkeş, “Bununla ilgili güzel çalışmalarımız var.Adayımız var. Günü geldiğinde açıklanacak” diye ekledi.