Türkeş: Bir bayan arkadaşım var, utanacağım görüntüm yok

Türkeş: Bir bayan arkadaşım var, utanacağım görüntüm yok
Türkeş: Bir bayan arkadaşım var, utanacağım görüntüm yok
Seçim hükümetinde Başbakan Yardımcısı olan Tuğrul Türkeş, MHP'den kendisine yönelik tepkilere yanıt verdi. Türkeş, "Kaset şantajı nedeniyle" görevi kabul ettiği iddiasına dair, "12-13 yıldır bekarım. Bir bayan arkadaşım olduğunu zaten saklamıyorum. Utanacağım bir özel görüntüm yok" dedi.

RADİKAL - Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun seçim hükümetinde bakanlık teklifini kabul etmesiyle birlikte MHP 'de büyük tartışma başlatan Tuğrul Türkeş , eleştirilere yanıt verdi. 

Sabah gazetesine konuşan Türkeş, "Seviye düşük olduğundan sustum. 400 bin liralık cip yalan. Partimin verdiği aracı dahi kullanmadım. Gizli görüntümü varsa çeken, o utansın" dedi.

Türkeş'in açıklamaları şöyle:

O SEVİYEYE İNMEK İSTEMEDİM

(Hakkında ortaya atılan iddilar ve eleştirilere sessiz kalması): Seviye düşük olduğu için yanıt vermedim. O seviyeye inmek istemedim. Pazartesi (yarın) yapılacak ilk Bakanlar Kurulu toplantısının ardından daha rahat konuşabileceğim, eleştirileri de yanıtlamaya başlayacağım. Abuk sabuk iddialar ortaya attılar. Konuşanlara bakıyorum, çok şey söylenebilir ama kimine cevap vermeye değmez.

400 BİN LİRALIK CİP 

(Hükümetine girmek için yüksek miktarda para aldığı, ekonomik durumunun bozuk olduğu ve bu nedenle teklifi kabul ettiği iddiaları): "Oğluna araba aldı" diye haber yapıyorlar. Oğluma araba alsam kime ne? Ama böyle bir şey yok. "400 bin liralık cip aldı" diye haber yapmışlar. Oysa oğlum dil eğitimine gidiyor. 10-15 bin liralık bir araç talebi var. Henüz onu bile yerine getiremedim. Saçmalıyorlar.

KIRMIZI PLAKA İDDİASI 

("Kırmızı plaka için gitti" iddiaları): Partinin sağladığı araca binmiş miyim ki kırmızı plaka için gideyim? Partinin aracını, partinin programları dışında kullanmayan birinin, kırmızı plaka için gittiğini iddia ediyorlar. Yıllardır bir akşam bile parti aracının bende kaldığını görmüşler mi bu söyleyenler? Öyle makam aracı derdim yok.

ŞANTAJ İDDİASI

("Kaset şantajına maruz kaldığı" iddiaları) Bu saçmalıkları söyleyenlerin seviyesine mi ineyim? Beni bilenler biliyor. 12-13 yıldır bekar bir insanım. Özel hayatımın hesabını da yalnızca çocuklarıma veririm. Bir bayan arkadaşım olduğunu zaten saklamıyorum. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül döneminde, Çankaya Köşkü'nde verilen bir eşli davete, bayan arkadaşımla birlikte katıldım. Utanacağım bir özel görüntüm yok. 60 yaşında bir insanın, bir bayanla görüntümü gizlice çeken olduysa da çeken utansın. Bunu söyleyen beyinsizdir. Gizleyeceğim bir şey yok ki şantaj yapılsın.