Türkeş: Orada güvenlik tedbirinin alınmaması bir zafiyet değildir

Türkeş: Orada güvenlik tedbirinin alınmaması bir zafiyet değildir
Türkeş: Orada güvenlik tedbirinin alınmaması bir zafiyet değildir
Ankara'daki bombalı katliama ilişkin konuşan Başbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş, "Olayda ihmal var mı? Şu anda bu çok yönlü olarak araştırılıyor ama orada bir güvenlik tedbirinin alınmaması bir zafiyet değildir" dedi.

Başbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş , Anadolu Ajansı (AA) Editör Masası'na konuk oldu. Türkeş, güvenlik zafiyeti tartışmalarıyla ilgili olarak "Orada bir güvenlik tedbirinin alınmaması bir zafiyet değildir'' dedi.

Türkeş, şunları dile getirdi söyledi:

ANKARA 'DAKİ SALDIRI: GÜVENLİK TEDBİRİNİN ALINMAMASI ZAFİYET DEĞİL
Olayda ihmal var mı? Şu anda bu çok yönlü olarak araştırılıyor ama orada bir güvenlik tedbirinin alınmaması bir zafiyet değildir. Bir an için düşünün ki, orada miting yapılacak alandan 2-3 kilometre uzakta, insanlar otobüslerden, trenden, kitle taşıma araçlarından inip oradan meydana doğru hareket ediyorlar. Gardan gelip başka işler için şehre giden insanlar da var. Nasıl bir güvenlik tedbiri alabilirsiniz? Sadece devlet miting alanına giriş ve çıkışları kontrol edebilir. Onun haricindeki yollarda serbest dolaşım her zaman olduğu gibi yapılıyordu. Konuşmalara bakıyorum, 'Orada hiç kimse yoktu güvenlik güçleri' diye altını çizerek bazıları söylüyorlar. Peki güvenlik güçleri olsaydı o zaman da 'Burada bu güvenlik güçlerinin işi ne' diye tepki olacaktı.

SEÇİM HÜKÜMETİNİ İTHAM ETMEYE KALKMAK CEHALETLE EŞ DEĞER
Bu seçim hükümetidir. Bu seçim hükümetini itham etmeye kalkmak cehaletle eş değer olur. Kendileri girmeyerek bu seçim hükümetine sorumluluktan kaçtılar. Şimdi sorumluluğu üstlenenlere 'sen niye sorumlu olarak orada oturuyorsun' demek de aymazlıktan başka hiçbir şey değildir.

PKK 'NIN SİYASİ KANADIDIR HDP
HDP'nin yönetim kademesi önde şık bir görünüm, iyi çocuk görünümünde insanlar ve onun arkasında aslında o siyasi yapıyı yöneten bir dağ kadrosu vardır. PKK'nın siyasi kanadıdır HDP. O bakımdan onun önündeki şahısların barış, demokrasi gibi söylemleri, üzülerek söylüyorum ki gerçeği yansıtmıyor.

AA