@sarikayaercan

Türkeş'in yerine Haberal aday gösterildi

Türkeş'in yerine Haberal aday gösterildi
Türkeş'in yerine Haberal aday gösterildi
MHP'de milletvekili listelerinde deprem yaşandı. Seçim hükümetinde yer alan Tuğrul Türkeş'in yerine eski CHP Zonguldak Milletvekili Mehmet Haberal'ın oğlu Erkan Haberal aday gösterilirken, İstanbul'da Meral Akşener, Aydın'da Ali Uzunırmak, Hatay'da Şefik Çirkin liste dışı kaldı.
Haber: ERCAN SARIKAYA - ercan.sarikaya@radikal.com.tr / Arşivi

RADİKAL- MHP 'de milletvekili listelerinde büyük değişim yaşandı. MHP,özellikle vekil çıkaramadığı illerde listeleri tamamen değişti. Başta Meral Akşener olmak üzere bazı vekiller liste dışı kaldı. İstanbul 3. Bölge'de Meral Akşener liste dışı kalırken birinci sıradan Genel Başkan Yardımcısı Atilla Kaya aday gösterildi.Seçim hükümetinde yer alan Tuğrul Türkeş’in yerine eski CHP Zonguldak Milletvekili Mehmet Haberal'ın oğlu Erkan Haberal aday gösterildi. Haberal 7 Haziran'da 4. sıradan aday gösterilmiş seçilememişti. Ankara Milletvekili Mustafa Erdem de çizik yerken yerine emekli Albay Mustafa Hidayet Vahapoğlu aday  gösterildi. Aydın'da Ali Uzunırmak aday gösterilmezken, Bilecik'te ise Bahattin Şeker aday gösterilmedi. Şeker'in yerine  Ahmet Murart Köftecioğlu gösterildi

FOTOĞRAFÇI ADAY GÖSTERİLMEDİ 

Bahçeli'nin 21 yıllık fotoğrafçısı Mehmet Ayhan Günaydın  7 Haziran seçimlerinde askerliğini Hakkari'de yaptığı için aday gösterilmişti. 1 Kasım seçiminde Günaydın aday gösterilmedi. Yerine Miktat Kırmıt aday gösterildi.

ŞEFİK ÇİRKİN DE ÇİZİK YEDİ

Hatay'da Şefik Çirkin de çizik yerken yerine Mehmet Necmettin Ahrazoğlu aday gösterildi.

MHP Meral Akşener'i aday göstermedi

MEHMET ASLAN'A GÜN DOĞDU

İstanbul 2. Bölge'de Ahat Andican aday gösterilmezken, aday olmayacağını açıklayan ve başvuru yapmayan Murat Başesgioğlu da listede yer almadı. Üçüncü sıraya işadamı Mehmet Kılıç aday gösterilirken, oyuncu Mehmet Aslan da 4. sıradan listeye girdi. MHP bu bölgede 7 Haziran'da 3 vekil çıkarmıştı. İstanbul 3. Bölge'de Meral Akşehir liste dışı kalınca birinci sıradan Genel Başkan Yardımcısı Atilla Kaya aday gösterildi. İzmir 1. Bölge'de Aslan Savaşan Senem Kılıç ikinci sıraya alındı. İzmir 2. Bölge'de ise Murat Koç ile Sueda Nesilahan Çelik yer deştirdi. Ordu'da Cemal Enginyur liste dışı kaldı, yerine Onur Şehir aday gösterildi.

MHP'de 26. Dönem Milletvekili Genel Seçimi için aday listeleri açıklandı.
İstanbul 1. Bölge:

1- Edip Semih Yalçın

2- İzzet Ulvi Yönter

3- Uygar Suphi Aktan

4- Ahmet Turgut

5- Sabri Şenel

6- Ekrem Düzgün

7- Umur Arıkan

8- Elif Gonca Akdeniz

9- Dursun Çolak

10- Ömer Faruk Ekşi

11- Alper Kaan Boran

12- Şevket Talha Apuhan

13- Cihan Tufan

14- Başar Ünal

15- Arif Tevetoğlu

16- Leman Süheyla Soylu

17- Aydın İşkur

18- Dilek Kiraz Beniz

19- Korkut Kutluata

20- Salih Balak

21- Aslı Ergün

22- Cemal Acar

23- Kamer Kemal Özşık

24- Mustafa Yalnız

25- Yaşar Kapucu

26- Hülya Azimli

27- Ünal Kaya

28- Kenan Cem Tokay

29- Emine Saadet Karlıbel

30- Banu Dağdeviren

31- Bilal Sarıyar

İstanbul 2. Bölge

1- Ekmeleddin Mehmet İhsanoğlu

2- Celal Adan

3- Mehmet Kılıç

4- Mehmet Aslan

5- Özcan Pehlivanlıoğlu

6- Feti Yıldız

7- Ali Derindağ

8- Başbuğ Pınarbaşı

9- Hakan Özbay

10- Füsun Kayan Ardamar

11- Muhammed Emin Özkurt

12- Gülru Vardar

13- Tuğba Turgan

14- Gürkan Teoman

15- Zehra Aylin Alemdar

16- Ömer Ökten

17- Ender Öztürk

18- Metin Kılıç

19- Rıza Erol

20- Sevgi Vardarlı İnal

21- Alaaddin Uludağ

22- Harun Yılmaz

23- Rağıp Ari

24- Mustafa Yılmaz

25- Uğur Aras

26- Selçuk Şişman

İstanbul 3. Bölge

1- Atila Kaya

2- İsmail Faruk Aksu

3- Arzu Erdem

4- Fuat Çakıroğlu

5- Mehmet Müftüoğlu

6- Erdem Karakoç

7- Hayati Arkaz

8- Celal Karapınar

9- Ayşe Bıçak

10- Ahmet Savaş Çolak

11- Didem Karataş

12- Bahattin Şengül

13- Serdar Öktem

14- Halit Tuna

15- Merrin Hasipoğlu

16- Ekrem Sarısoy

17- Ali Karadeniz

18- Çetin Şamiloğlu

19- Muammer Recep Çeliktaş

20- Mesut Yıldırım

21- Fazlı Yurdabak

22- Akın Aydın

23- Metin Karayazı

24- Bünyamin Çiftçi

25- Osman Nuri Toraman

26- Serap Funda Akyıldız

27- Uygar Oral Öztürk

28- Yakup Görenç

29- Orhan Can

30- Ahmet Murat Arpacı

31- Bekir Sıtkı Karausta

Ankara 1. Bölge

1- Zühal Topçu

2- Erkan Bülent Haberal

3- Mustafa Hidayet Vahapoğlu

4- Alper Çağrı Yılmaz

5- Sultan Gündüz

6- Ayşe Sibel Ersoy

7- Osman Topal

8- Aytaç Özel

9- Nuri Sertaç Güler

10- Esin Gürel

11- Hakan Doğru

12- Vahiddin Atabey Özdemir

13- Zuhal Babaözü

14- Mehmet Çağrı Tamur

15- İbrahim Kuş

16- Hediye Buket Gültekin

17- İlkay Uyar Kaba

18- Bayram Menekşe

Ankara 2. Bölge

1- Şefkat Çetin

2- Mustafa Mit

3- Yaşar Yıldırım

4- Ender Ethem Atay

5- Alparslan Sucu

6- Necmettin Karakuş

7- Tuncay Tekay

8- Rubil Gökdemir

9- İsmail Erçelebi

10- İbrahim Doğan

11- Oğuzhan Kara

12- Musa Ayan

13- Mehmet Yiğit

14- Zeki Durmaz

İzmir 1. Bölge

1- Oktay Vural

2- Senem Kılıç

3- Aslan Savaşan

4- Selahattin Şahin

5- Halit Dalgıç

6- Naci Düz

7- Fikri Atılbaz

8- Hüsnü Gürhan Seçkiner

9- Kutlay Önder

10- İsmail Kurt

11- Nimet Uygar

12- Suat Oğuz

13- İshak Gündüz

İzmir 2. Bölge

1- Ahmet Kenan Tanrıkulu

2- Sueda Neslihan Çelik

3- Murat Koç

4- Yalçın Koçyiğit

5- Hatice Bölük

6- Ahmet Fatih Okuroğlu

7- Recep Akan

8- Taşkın Işık

9- İsmail Balkan

10- Rahime Dönmez

11- Serdar Mersin

12- Suavi Tuncay

13- Mustafa Çintaş


Adana
      
1- Mevlüt Karakaya
      
2- Muharrem Varlı
      
3- Seyfettin Yılmaz
     
4- Cahit Öztok
     
5- Sinan Gül
     
6- Adem Gündoğan
     
7- Mehmet Ali Arslan
     
8- İsa Ayanoğlu
      
9- İbrahim Sezer
     
10- Neslihan Uzun
      
11- Ayla Emrahoğlu
     
12- Hüseyin Yıldırım
     
13- Hatice Yüce
      
14- Ersen Tüzener
     
Adıyaman
     
1- Mehmet Canpolat
      
2- Bekir Çiçek
      
3- Hüseyin Tarık Arda
      
4- Rifat Erdem
      
5- Hayriye Kuştepe
     
Afyonkarahisar
     
1- Mehmet Parsak
     
2- Kemalettin Yılmaz
     
3- Selcen Karaer
      
4- Uygur Temizer
     
5- Ertuğrul Sevim
     
Ağrı
     
1- Mustafa Örü
     
2- Coşkun Aytekin
     
3- Hıdır Çalpan

4- Bekir Özmutlu
     
Amasya
      
1- Mehmet Sarı
     
2- Gülseren Ertopçu
     
3- Hüseyin Saka
     
Antalya
     
1- Mehmet Günal
     
2- Ahmet Selim Yurdakul
     
3- Tarkan Akıllı
     
4- Cafer Uyar
     
5- Güray Parlak
     
6- Cengizhan Gököz
      
7- Neşe Gül
     
8- Mehmet Cüneyt Güzel
     
9- Turgut Bucak
     
10- Meryem Aydoğan
     
11- Servet Ersoy
     
12- Soner İnal
     
13- Hafize Nursen Aktaş
     
14- Özcan Kadıoğlu
     
Artvin
     
1- Muhammed Altunal
     
2- Nedim Özer
     
Aydın
     
1- Deniz Depboylu
      
2- Mehmet Beliğ Azbazdar
     
3- Hilmi Bolatoğlu
      
4- Musa İlhan
     
5- Hüsniye Kozan
     
6- Ahmet Özhan
     
7- Aydemir Durmuş
     
Balıkesir
     
1- İsmail Ok
      
2- Recep Çetin
     
3- Bülent Başaran
     
4- Kamil Gültekin Öztürk
     
5- Mehmet İsmail Sakaroğlu
      
6- Zakir Yılmaz
     
7- Atilla Turhan
     
8- Hadi Selimoğlu
     
Bilecik
     
1- Ahmet Murat Köftecioğlu
     
2- Ahmet İşlek
     
Bingöl
     
1- Osman Beyaztaş
     
2- Rağıp Tümen
     
3- İbrahim Baran
     
Bitlis
     
1- Gökçe Zencir
     
2- Faik Er
     
3- Murat Açar
     
Bolu
     
1- Şükrü Gülez
     
2- Mihriban Yerlikaya
     
3- Metin Apaydın
     
Burdur
     
1- Alparslan Ahmet Dursun
     
2- Yılmaz Tunç
     
3- Hasar Uçar
     
Bursa
     
1- İsmet Büyükataman
      
2- Kadir Koçdemir
     
3- Tevfik Topçu
     
4- Fevzi Zırhlıoğlu
     
5- Hasan Toktaş
     
6- Ali Hayri Ozan
      
7- Mehmet Ali Adak
     
8- Gülten Kavut Sürücü
      
9- Hatice Deniz
     
10- Timur Özdemir
     
11- Sibel Özbudak
     
12- Sinan Bozkurt
     
13- Engin Er
     
14- Yusuf Güney
     
15- İnanç Bilgi Çakın
     
16- Mehmet Yılmaz
     
17- Muhammed Cihangir Kalkancı
     
18- Altan Özakın
     
Çanakkale
     
1- İbrahim Kürşat Tuna
      
2- Hatice Korkmaz
     
3- Mustafa Doğan
     
4- Mehmet Vehbi Tayyar
     
Çankırı
     
1- Kadir Şekerci
     
2- Hüseyin Yakar
      
Çorum
      
1- Vahit Doğan
     
2- Aybüke Topçubaşı Ekici
     
3- Ercan Daşdan
     
4- Ahmet Anak
      
Denizli

1- Emin Haluk Ayhan
     
2- Cafer Birtürk
     
3- Mehmet Uz
      
4- Mustafa Çırak
      
5- Halil Öztürk
     
6- Yurdahan Özhan
      
7- Efe Şahin
     
Diyarbakır
     
1- Mehmet Teyar Karakoç
     
2- Ayşe Önen
     
3- Fevzi Yiğitkan
     
4- Ahmet Kaya
     
5- Recep Donat
     
6- Ömer Bozkaya
     
7- Şeyhmus Bilici
     
8- Mehmet İçli
      
9- Celalettin Yaylak
     
10- Kadir Yorulmaz
     
11- Saim Kayaalp
      
Edirne
     
1- Gürsel Şimşek
     
2- Hüseyin Ülker
     
3- Nehir Çakır
     
Elazığ
     
1- Yavuz Temizer
     
2- Mesut Aksan
     
3- Mehmet Karaca
     
4- Bedri Bora Ertem
     
Erzincan
     
1- Hüseyin Seçer
     
2- Ahmet Kaya
      
Erzurum
     
1- Kamil Aydın
      
2- Ertürk Çimen
     
3- Zekai Kaya
     
4- Cezmi Polat
     
5- Gökhan Arslan
     
6- Seyfullah Hızarcı
     
Eskişehir
     
1- Ruhsar Demirel
     
2- Metin Nurullah Sazak
     
3- Şenel Altun
      
4- Ahmet Muhammed Hızlan
     
5- Kezban Akkaya
      
6- Timur Faruk Yatmaz
     
Gaziantep
     
1- Ümit Özdağ
     
2- Ertuğrul Tolga Orhan
      
3- Fevzi Koçoğlu
     
4- Mehmet Ejder Demir
     
5- Seyit Çapan
     
6- Mezine Sırakaya
      
7- Oğuzhan Şahin
     
8- Serdar Önel
     
9- Menderes Şahin
     
10- Halil Beyazay
     
11- Onur Önsel
      
12- Adem Kolsuz
     
Giresun
      
1- Orhan Erzurum
      
2- Yusuf Veziroğlu
     
3- Bora Kılıç
     
4- Yaşar İlbaş
     
Gümüşhane
     
1- Mustafa Canlı
      
2- Kamil Kılıç
      
Hakkari
     
1- Mıktat Kırmıt
     
2- Barış Cengizbay
     
3- Fatih Sökmen
     
Hatay
     
1- Mehmet Necmettin Ahrazoğlu
     
2- İbrahim Gül
      
3- Mehmet Akif Terzi
     
4- Adnan Akdaş
      
5- Adnan Açıkel
     
6- Mustafa Özçelik
      
7- Ferhat Küçükler
     
8- İlknur Tuna

9- Kamil Akdoğan
     
10- Serhat Tabanca
      
Isparta
     
1- Nuri Okutan
      
2- Ahmet Ziya Nuhoğlu
     
3- İbrahim Yıldırım
      
4- Hakan Demirtaş
      
Mersin
      
1- Oktay Öztürk
     
2- Baki Şimşek
     
3- Ali Öz
     
4- Ali Yücelen
     
5- Duran Kara
      
6- Mehmet Ali Gökmen
     
7- Ali Rıza Bozkurt
     
8- Hüseyin Ateş
     
9- Özgür Özcan
     
10- Mustafa Kunt
     
11- Hayal Funda Önder

Kars
     
1- Erkan Koçali
     
2- Tuncay Aydın
     
3- Murat Sağlam
     
Kastamonu
      
1- Emin Çınar
     
2- Cihan Çetin
     
3- Sevda Saydam İrgin
     
Kayseri
     
1- Yusuf Halaçoğlu
     
2- Ali Kilci
     
3- Süleyman Korkmaz
      
4-  Kamil Karamete
     
5-  Mehmet Özmen
     
6-  Mehmet Göçmen
     
7-  Ercan Avcı
     
8-  Salih Güdelek
     
9-  Ezgi Tipi
     
Kırklareli
     
1- Selçuk Yılmaz
     
2- Hüsnü Cumalı
      
3- Oktay Kahve
     
Kırşehir
     
1- Cemil Yıldırım Türk
      
2- Eftal Avşar
     
Kocaeli
      
1- Saffet Sancaklı
      
2- Lütfü Türkkan
      
3- Ahmet Yeşil
      
4- Arif Gülen
     
5- Serdar Kaman
     
6- Musa Coşkun
     
7-  Dijle Akın
      
8- Osman Beniz
     
9- Kürşat Sönmez
     
10- Derya Çavdar
     
11- İsmail Okumuş
     
Konya
     
1- Mustafa Kalaycı
     
2- MUSTAFA SAİT GÖNEN
     
3- Hüseyin Oprukçu
     
4- Sevil Sargın
     
5- Bulduk Özdemir
     
6- Faruk Sonkaya
     
7- Halil Ayhan
     
8- Pınar Günseven Gülsoy
     
9- Osman Nuri Atçeken
     
10- Temmuz Şemin
     
11 - Şükrü Portakal
     
12 - Ahmet Yücel
     
13 - Altan Altıok
     
14 - Abdullah Yıldırım
     
Kütahya
     
1- Alim Işık
     
2- Agah Lütfü Bilen
     
3- Osman Ertürk
     
4-  Buket Güngör
     
Malatya
     
1- Fikret Şinasi Kazancıoğlu
     
2- Hakan Yılmaz
     
3- Güzin Koçak
      
4- Hakan Kalkan
     
5- Serdar Yıldız
     
6- Mehmet Ali Özpolat
     
Manisa
     
1- Erkan Akçay
     
2- Osman Oktay
     
3- Mehmet Memiş
     
4- Engin Kabadağ
     
5- İhsan Temel
     
6- Cemal Murat Erim
     
7- Mustafa Uncu
     
8- Seval Başkesen
     
9- Erkan Öztürk
      
Kahramanmaraş
      
1- FAHRETTİN OĞUZ TOR
     
2- Sefer Aycan
     
3- Zekeriya Öztürk
     
4- Şule Arıkan
     
5- Mustafa Bastırmacı
     
6- Neslihan Koca Nergiz
      
7- Mustafa Bölükbaşı
      
8- Ayşe Aras
     
Mardin
     
1- Behlül Murat Maral
     
2- Fehmi Yılmaz
     
3- Muhammed Yüzer
     
4- Cengiz Çetinöz
     
5- Faysal Bedir
      
6- Mehmet Salih Karaaslan
     
Muğla
     
1- Mehmet Erdoğan
     
2- Asım Başaran
     
3- Hacı Çelik
      
4- Nuri Öztürk
      
5- Nazmi Eyibilir
     
6- Uğur Salih Eroğlu
     
Muş
     
1- Tarkan Dede
     
2- Adnan Subaşı
     
3- Önder Özdemir
     
Nevşehir
     
1- Mehmet Varol
      
2- Sait Yüksel
     
3- Hüseyin Ödemiş
     
Niğde
     
1- Vedat Bayram
     
2- Ahmet Özbek
     
3- Gökhan Budak
     
Ordu
      
1- Onur Şahin
      
2- Ahmet Fidan
      
3- Taner Arslan
     
4- Davut Şahin
      
5- Ömer Baş
     
Rize
     
1- Osman Cem Kazmaz
     
2- Güldane Pınar
      
3- Süheyla Selimoğlu
     
Sakarya
     
1- Zihni  Açba
     
2- Ali Rıza Acartürk
     
3- İsmail Kamil Doğancı
     
4- Ahmet Pehlivan
     
5- Melikşah Budak

6- Metin Güneş
      
7- Türker Ergül
      
Samsun
      
1- Erhan Usta
     
2- Hüseyin Edis
     
3- Yücel Şahin
     
4- İbrahim Yılmaz
     
5- Ayhan Cengiz
     
6- Suat Ortahisar
     
7- Dilek Kiraz Deniz
      
8- Yakup Akın
      
9- Mine Kaya
      
Siirt
      
1- Abdullah Bayram
     
2- Erhan Özgen
     
3- Hakan Yakışan
     
Sinop
     
1- Adem Çilek
     
2- Leyla Bilgili
      
Sivas
     
1- Celal Dağgez
     
2- Oğuz Özdemir
     
3- Ahmet Üstündağ
     
4- Uğur  Kurugöllü
     
5- Ozan Ercan
     
Tekirdağ
     
1- Bülent Belen
     
2- Hakan Özgül
     
3- Muhammer Varol
     
4- İsmet Fıçıcı
      
5- Ergün Vardar
     
6- Tunus Tuğu
     
Tokat
     
1- Abdurrahman Başkan
     
2- Murat Polat
     
3- Mustafa Afşin Ünverdi
      
4- Ayhan Özçelik
     
5- Ömer Semih Saraçoğlu
     
Trabzon
     
1- Koray Aydın
      
 2- Yavuz Aydın
     
3- Hüseyin Örs
     
4- Hasan Suiçmez
     
5- İlyas Eroğlu
      
6- Gülen Demir
     
Tunceli
     
1- Hıdır Budak
     
2- Emre Denizbilgini
     
Şanlıurfa
      
1- İbrahim Özyavuz
     
2- Mahmut İren
      
3- Mehmet Emin Dindaroğlu
     
4- Muhammet Emin Mısır
     
5- İbrahim Mel
     
6- Yalçın Yalçınkaya
     
7- Meryem Bağmancı
     
8- Fadıl Çoban
     
9- Can Halil Çizmecioğlu
     
10- Mehmet Can Yılmaz
     
11- Güngör Ödemiş Çarkıcı
     
12- Aydın Akalın
     
Uşak
     
1- Durmuş Yılmaz
      
2- Gökhan Özoğul
     
3- Oğuz Çakmak
     
Van
      
1 - Gültekin Çavuşoğlu
     
2 - Yavuz Selim Camuşcu
      
3 - Hurşit Canlı
      
4 - Leyla Göçgen
     
5 - Narin Arıöz
      
6 - Şuayip Ata
     
7 - Gültekin Gül
     
8 - Tevfik Saçmacı
     
Yozgat
     
1 - Sadir Durmaz
     
2 - Mehmet Ali Çakır
     
3 - Yunus Yılmaz
     
4 - Orhan Yüksel
      
Zonguldak
     
1-  Zeki Çakan
     
2 - Yavuz Erkmen
     
3 - Ahmet Emre Bayramoğlu
     
4 - İlyas Altun
      
5 - Burhan Temel Çınar
     
Aksaray
     
1- Turan Yaldır
     
2 - Nilgün Tosun
     
3 - Ayşe Deniz Ay
     
Bayburt
      
1- Karabey Kadri Karaoğlu
     
2- Hidayet Yılmaztürk
     
Karaman
     
1- Ali Gürel
     
2- Mehmet Ural
     
Kırıkkale
     
1- Seyit Ahmet Göçer
     
2- Tacettin Silsüpür
     
3- Abdullah Peköz
     
Batman
     
1- Cemil Güzel
     
2- İrfan Gündüz
     
3- Turan Aytek Önalp
     
4- Ömer Kervan
     
Şırnak
     
1 - Hakim Zeyrek
     
2- Yasin Benek
     
3- Şahin Sazak
     
4- Bülent Bora Baltacı
     
Bartın
     
1- Aynur Yıldırım
     
2- Tuncay Maden
     
Ardahan
     
1- Osman Nuri Yıldız
     
2- Gökhan Ağdemir
     
Iğdır
     
1- Yakup Kumtepe
     
2- Muharrem Çeçen
     
Yalova
     
1- Hatice Beştaş
      
2- Ali Oğuz Berberoğlu
     
Karabük
     
1- Adem Kar
     
2- Osman Aydın
     
Kilis
     
1- Mustafa Yün
     
2- Mehmet Özaytürk
     
Osmaniye
     
1- Devlet Bahçeli
     
2- Ruhi Ersoy
      
3- Adnan Sarıdoğan
     
4- Ahmet Canlı
     
Düzce
     
1- Osman Çakmak
     
2- Bahri Temeltaş
     
3- Celal Kasapoğlu