Tüzmen, Ayaydın'ı ringe çağırdı

Tüzmen, Ayaydın'ı ringe çağırdı
Tüzmen, Ayaydın'ı ringe çağırdı
Kürşat Tüzmen ile Aydın Ayaydın arasındaki düello büyüyor. Kafa yiyen Tüzmen CHP'li vekili ve oğullarını düelloya çağırdı.

Milliyet gazetesinin haberine göre, eski bakanlardan AK Parti 'li Tüzmen, Ayaydın ailesini ringe davet etti, '3'e 1 karşılaşalım. Turnuvanın adı da El Tüzmen olsun' çağrısında bulundu. Ayaydın ise teklifi kabul etmedi.

Siyasi arenanın iki ünlü ismi, mekan değiştirdi. CHP İstanbul milletvekili Aydın Ayaydın ile eski Bakan Kürşat Tüzmen arasındaki kavgada bu kez sözler devreye girdi. Ankara Esenboğa Havaalanı'nda başlayan kavga, artık farklı yerdeydi. Kürşat Tüzmen kendisi hakkında, "El Tüzmen" adlı kitap yazan Aydın Ayaydın'a havaalanında kafadan girdi.

SHERATON GERİLİMİ SÜRÜYOR

İlk raundun üzerinden aylar geçmişti ki bu kez taraflar Ankara'da, Sheraton Oteli'ndeki bir düğünde karşı karşıya geldi. Ancak tarafların gerginliği, piste indi. Milletvekili Aydın Ayaydın'ın oğlu Gökhan Ayaydın, Kürşat Tüzmen'e herkesin ortasında kafayı indirdi. İkinci raundun şoku sürerken, son salvo bu kez Tüzmen'den geldi. Eski bakan "Yiyorsa gelsinler" deyip Gökhan ve Yalçın Ayaydın'ı ringe davet etti. Takvim gazetesinin haberine göre Aydın Ayaydın ise 'Biz bu işi bitirdik. Konu kapanmıştır' dedi. İşte taraflar, işte sözleri:

KAN DAVASINA DÖNÜŞÜYOR

Kürşat Tüzmen: Bu iş kan davasına dönüyor. Madem yürekliler, bir teklifte bulunuyorum. Bunlar erkek ya, o erkekleri davet ediyorum. Türkiye 'nin gözü önünde, Aydın Ayaydın, oğlu ve kardeşi gelsinler. Ring hazırlasınlar. Kameralara açık olsun. Turnuvanın ismini de El Tüzmen Turnuvası koyalım. 3'e karşı 1. Onlar beni döverse, bir daha konuşmayacağım. Ama bırakın da ağzımın tadıyla döveyim şunları. Yiyorlarsa gelsinler. Hodri meydan. 'Erkeksen teker teker gel' sözü yerine, ben diyorum ki, 3'ü aynı anda gelsin. Görelim bu erkekleri. Madem erkekler, kahpelik yapmasınlar, erkekçe çıksınlar karşıma. Bu iş burada bitsin.

KÜFRETMEM HATAYDI AMA

Ayaydın ailesini ringe çağıran Kürşat Tüzmen küçük bir özeleştiri de yaptı. Tüzmen, "Benim bir hatam oldu. Hatam, anasına avradına hürmet sunmaktı. Hoş, şık kaçmadı. O benim hatam oldu. Ama o, otobüste dayağı yiyince küfretti. Anama küfredince ben de ona küfrettim" dedi.

KİMSEYLE HESABIMIZ YOK

Aydın Ayaydın: Gökhan hiçbir şekilde hiçbir medya kuruluşuna konuşmayacak ve kimseyle görüşmeyecek. Biz bu işe son noktayı koyduk. Bu defteri kapattık. Bizim kimseye husumetimiz ve hesabımız yoktur. Birilerinin husumeti varsa, onlar gelsinler. Bu işlerin yanlış olduğunu düşünüyoruz. Bakan beyin davranışı da yanlıştı, benim oğlumun davranışı da yanlıştı. Ortalık kızışmasın.(Milliyet)