Tüzük kurultayı tartışması

CHP Genel Başkan Yardımcısı Eşref Erdem, olağanüstü tüzük kurultayı için genel merkeze ulaştırılan imzaların bir bölümünün geri çekildiğini ve kurultayın gündemden çıktığını söyledi.

ANKARA - CHP Genel Başkan Yardımcısı Eşref Erdem, olağanüstü tüzük kurultayı için genel merkeze ulaştırılan imzaların bir bölümünün geri çekildiğini ve kurultayın gündemden çıktığını söyledi.
Merkez Yönetim Kurulu toplantısına ilişkin gazetecilere bilgi veren Erdem, tüzük kurultayının toplanıp toplanmayacağına ilişkin soru üzerine, kurultaya ilişkin başvuranların bir bölümünün, bu iradelerini ortaya koymaktan vazgeçtiğini söyledi. Bunun olağanüstü kurultay için ortaya konulan iradenin düştüğü anlamı taşıdığını belirten Erdem, "Tüzük kurultayı toplanmayacak" diye konuştu.
Çiftçilerle miting
Erdem, MYK'da tarım üreticilerinin sorunlarının da dile getirildiğini belirterek, CHP'nin çok kısa sürede üreticilerle birlikte bir miting yapacağını açıkladı.
Bu arada, Hurşit Güneş'in sözcülüğünü yaptığı Yeniden CHP Hareketi,
'partililerin yeniden barışıp, bütünleşmesi' amacıyla 81 ili dolaşma kararı aldı. Yeniden CHP Hareketi Yürütme Kurulu Başkanı Hamdi Fidan, son dönemde yaşanan tartışmaların, CHP'nin kamuoyunda 'umut vermez bir parti' olarak görülmesine yol açtığını belirtti ve şu şekilde devam etti: "Ağustostan itibaren 81 ili dolaşmaya başlayacağız. Partililerin bütünleşmesini amaçlıyoruz."
(aa, anka)