Uğur Işılak milletvekili seçildi mi?

Uğur Işılak milletvekili seçildi mi?
Uğur Işılak milletvekili seçildi mi?
Müzik piyasasında 1988'den bu yana etkin olan Uğur Işılak, Dombra şarkısını 2014 yerel seçimlerinde Recep Tayyip Erdoğan adına uyarlamıştı. Işılak, 2015 Genel Seçimleri için AKP'den millet vekili adayı gösterildi. 7 Haziran seçim sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte birçok kişi Işılak'ın seçilip seçilmediğini merak ediyor. Peki Uğur Işılak milletvekili oldu mu? İşte detaylar...

Uğur Işılak, AKP 'Nin İstanbul 3.bölgeden 9.sıradaki adayı olarak bulunuyor... Sandıkların açılmasıyla elde edilen ilk sonuçlara göre Işılak milletvekili oldu ve TBMM’nin 25. Döneminde AKP’den meclise girdi.  

Uğur Işılak Kimdir?

Uğur Işılak 1988 yılından bu yana müzik dünyasında aktif ve toplamda 22 albümü çıktı. 1971 yılında Almanya'nın Neviges şehrinde dünyaya gelen Uğur Işılak aslen Şereflikoçhisarlı.  İlk ve orta öğrenimini Almanya'da tamamladıktan sonra Açıköğretim İktisat Fakültesini bitirdi. Uğur Işılak yaklaşık 20 yıllık profesyonel müzik hayatında 250'nin üzerinde eser yaptı. En son bir televizyon kanalında tanıtımını yaptığı Necip Fazıl Kısakürek'in şiirlerinden oluşan Üstad albümünü çıkardı. Televizyonda Uğur Işılak'la Ozanca (Kanal 7 Avrupa), Uğur Işılak'la Yıldırım gibi (atv Avrupa), Meram'da iftar (Kanal 24, Sun TV, Konya TV, KTV, ÜNTV) gibi programlar hazırlayıp sundu. Ayrı zamanda TRT Haber'de yayımlanan Yeni Şeyler Söylemek Lazım programını Serdar Tuncer'le birlikte hazırlayıp sundu.

30 Mart seçimleri öncesi Başbakan Erdoğan'ın seçim beyannamesini açıklamak için kürsüye yürüdüğü anda çalan ve Uğur Işılak'ın AK Parti için hazırladığı 2014 yerel seçim şarkısı büyük yankı uyandırmıştı. Seçim süresince Ak Parti'nin meydanları coşturan ve dillerden düşmeyen şarkılarına imza atan Uğur Işılak, 7 Haziran seçimlerinde Ak Parti'den milletvekili adayı oldu. Açıklanan kesin listeyle İstanbul 3. Bölge 9. sıradan aday olarak siyasete adım attı.