'Ülkenin zenginliği sessiz çoğunluğun'

Başbakan Tayyip Erdoğan, ülke üzerindeki kara bulutların büyük ölçüde dağıldığını ve aydınlık geleceğe inandığını söyledi. Malazgirt zaferinin 933. yıldönümü törenlerine katılan Erdoğan, ülkenin zenginliklerinin, fedakârca çalışan sessiz çoğunluğa dağıtılacağını ifade etti.

MUŞ - Başbakan Tayyip Erdoğan, ülke üzerindeki kara bulutların büyük ölçüde dağıldığını ve aydınlık geleceğe inandığını söyledi. Malazgirt zaferinin 933. yıldönümü törenlerine katılan Erdoğan, ülkenin zenginliklerinin, fedakârca çalışan sessiz çoğunluğa dağıtılacağını ifade etti.
Türkiye'nin zenginliklerinin artık hırsız, arsız ve hortumcuların olmadığını belirten Erdoğan, ülkenin zenginliklerinin yıllar boyunca fedakârca çalışıp didinen sessiz çoğunluk için harcanacağını kaydetti. Erdoğan, "Artık, 'Filanca şu bankadan şu kadar götürdü, ödemedi.' Böyle bir şey duyuyor musunuz? Artık hortumcuların mallarına bu ülkede el konuluyor" dedi.
Hükümetlerinin üç tane kırmızı hatları bulunduğunu belirten Erdoğan, bunları şöyle sıraladı: "Birincisi asla bölgesel milliyetçiliğe prim vermeyeceğiz. İkincisi asla ırka dayalı milliyetçiliğe müsaade etmeyeceksiniz. Herkes kendi etnik yapısıyla övünebilir. Ancak hepimiz Türkiye vatandaşı olmakla övünç duyduğumuz sürece ülke güçlü olur.
Üçüncüsü ise dinsel milliyetçilik. Müslüman olmayanlar da var ülkemizde. İster Müslüman olsun ister olmasın hepsine aynı mesafede olacağız."