@sarikayaercan

Umut Oran konuştu: Benim için sürpriz oldu ama...

Umut Oran konuştu: Benim için sürpriz oldu ama...
Umut Oran konuştu: Benim için sürpriz oldu ama...
CHP'de liste dışı kalan İstanbul Milletvekili Umut Oran konuştu. Listelerde adının olmamasını sürpriz olarak nitelendiren Oran, "Genel Başkanımızın takdiridir. Üzüldüm ama partim için çalışmaya devam edeceğim" dedi.
Haber: ERCAN SARIKAYA - ercan.sarikaya@radikal.com.tr / Arşivi

RADİKAL- CHP ’de 2015 Genel Seçimleri milletvekili aday listesi kesinleşti. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu 'nun listesinde  CHP İstanbul Milletvekili Umut Oran  yer almadı. Oran'ın liste dışı kalması sürpriz olarak değerlendirildi. Umut Oran liste dışı kalması ile ilgili Radikal'e konuştu.

Liste dışı kalmasını sürpriz olarak nitelendiren CHP İstanbul Milletvekili Umut Oran şunları söyledi: "Yıllar sonra ilk defa partimiz demokratik bir aday belirleme süreci benimsedi. Bir kısım adaylar ön seçimle bir kısmı ise kontenjanla belirlendi.  Ben Genel Başkanımızla konuşarak kontenjan adaylığına başvurmuştum. Liste dışı kalmam Genel Başkanımızın takdiridir. Onun üzerine yorum yapmak doğru olmaz.  Kimseye kırgın değilim kararına saygı duyuyorum. Benim için bireysel değil parti başarısı önemli. Hayat sürprizlerle dolu, bazen sandıktan bazen genel merkezin listesinden sürprizler çıkıyor. Üzüldüm şaşırdım ama moralimi bozmadan çalışmaya devam edeceğim. Partime çok inanıyorum.”