Ünlüler, Başbakan Erdoğan'ı "Usta'nın Hikayesi"nde anlatacak

Ünlüler, Başbakan Erdoğan'ı "Usta'nın Hikayesi"nde anlatacak
Ünlüler, Başbakan Erdoğan'ı "Usta'nın Hikayesi"nde anlatacak
Osman Gökçek'in kanalı Beyaz TV, Başbakan için "Usta'nın Hikayesi" adlı bir belgesel hazırlıyor. Belgeselde pek çok ünlü isim Başbakan Erdoğan'ı anlatacak.

Beyaz TV, Başbakan Erdoğan’ın hayatını anlatan bir belgeseli ekranlara getirmeye hazırlanıyor. Belgeseli bugünkü köşesinde değerlendiren Milliyet gazetesinden Ali Eyüboğlu, Kanalın Yönetim Kurulu Başkanı Osman Gökçek’le yaptığı telefon konuşmasını ve Erdoğan’ı anlatacak olan ünlü isimleri yazdı.

İşte Ali Eyüboğlu’nun o yazısı:

İki ay kadar önceydi... Bir konuda bilgi almak için aradığım sanatçının telefonu kapalı çıkınca, “Müsait olunca beni arar mısın?” diye mesaj bıraktım ona...
O sanatçı, iki saat sonra arayıp ve “Kusura bakma, Beyaz TV’nin Başbakan Recep Tayyip Erdoğan için hazırladığı özel program için benden de görüş istediler. Onun çekimi vardı, o yüzden kapattım telefonları” dedi.
Sanatçı, ardından aynı program için Beyaz TV’nin çekim yaptığı ünlülerin isimlerini sıralayınca, ilgimi çekti konu.
Telefonla konuştuğum sanatçıdan, çekimi yapan ekipten birinin ismini ve telefonunu istedim, o da verdi.
Aradım o şirketi ve bilgi istedim.
Karşıma çıkan kişi yetkiliyle görüşüp, döneceklerini söyledi.
Beklediğim telefon akşamüstü geldi.

OSMAN GÖKÇEK’İN SÜRPRİZİ
Arayan Beyaz TV’nin Yönetim Kurulu Başkanı Osman Gökçek’ti...
Gökçek, “Daha işin başındayız. Bazı çekimler yaptık, ama henüz Başbakan’dan randevu almadık. Söz veriyorum, her şey netleşsin; ilk size vereceğim bütün bilgileri” dedi.
Eksik bilgilerle yola çıkmak yerine, riski göze alıp tercih ettim beklemeyi...
Tatildeki ilk günümde Beyaz TV’nin Program Müdürü Cihat Zembat aradı ve “Başkan görüşmek istiyor sizinle” deyip, telefona Osman Gökçek’i verdi.
Gökçek, “Söz vermiştim, Başbakan’la ilgili o program netleşince ilk bilgiyi size vereceğim demiştim. O yüzden arıyorum” dedi.
Osman Gökçek’le bu vesileyle iki kez telefonla görüşmemin dışında hiçbir hukukum, tanışıklığım yok.
O nedenle Gökçek’in sözünü yerine getirmiş olması kadar, özel habere duyduğu saygının da beni etkilediğinin altını çizdikten sonra, gelelim, programa dair anlattıklarına.
İşte Beyaz TV’nin 3 Eylül’de Başbakan’ı canlı yayında ağırlayıp, yapacağı programın içeriği:

“3 Eylül Salı saat 21.00’de Sayın Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ’ın da katılımıyla çok özel bir program yapacağız. ‘Ustanın Hikayesi’ adlı bu programda, doğduğu günden AK Parti ’nin kuruluşuna, hapisten Başbakanlık günlerine kadar Başbakan’ın özel hayatını ekrana taşıyacağız. Aylardır çekimleri süren bu program, Sayın Erdoğan’ın hayatının bu denli geniş olarak anlatıldığı ilk yapım olacak.

Türkiye’nin değişik illerinden çocuklar Başbakan hakkındaki görüşlerini açıklayacak. Sanat dünyasından Ajda Pekkan, Kenan İmirzalıoğlu, Orhan Gencebay, Şahan Gökbakar, Kenan Işık, Acun Ilıcalı, spor dünyasından Fatih Terim ve Hidayet Türkoğlu da tanıdıkları Erdoğan’ı anlatacak. Canlı yayında Başbakanımız bu VTR’leri izleyip, üstüne konuşacak. Programda ayrıca Başbakan’ın cezaevi günlerinden çok özel mektuplar da yer alacak. ‘Ustanın Hikayesi’nde bir de klip yayınlayacağız. 11 bakan, genel başkan yardımcıları, grup başkan vekilleri ve iki büyük şehrin belediye başkanlarının da oynadığı bu klipteki şarkının bir bölümünü Kubat bir bölümünü de Işın Karaca seslendirdi.”


  http://www.radikal.com.tr/1147803114780316

  YORUMLAR
  (16 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Lütuf - fonksiyonel

  1994 yılı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı. Okuduğu şiirden tecrit edilirken "muhtar dahi olamayacak" derken, 2002 tarihinden itibaren birkaç ön hazırlık ile kurduğu partiyle 3 genel seçimi, 2 yerel seçimi, 2 anauasa değişikliği referandumunu açık ara kazandı. Şu anda genel başkanlığını yaptığı partinin oy oranı, bütün partilerin toplam aldığı oy oranından daha fazla. 2 defa TIME'a kapak oldu. Dünya kamuoyuna göre Atatürk'le beraber Türkiye'nin en önemli, dünyanın ilk 3 lideri arasında gösteriliyor. Arap ülkelerinde ise en çok onun ismi konuluyor. Dünyanın yedi kıtasında ayak basmadığı toprak, görüşmediği lider, imzalamadığı uluslar arası antlaşma kalmadı. 30 yıllık Kürt sorununda bile, tüm tabuları yıkan, ohalleri kaldıran, savaşı durduran biri. Beni, Radikal yorumcularını değil de onu anlatacaklar tabi. Hazmetmek, kendimizi için de büyük lütuf! :)

  Kendisi 24 saat konuşarak anlatıyor, yetmez mi... - citizen

  Başkalarının anlatmasına gerek var mı. Şahan'dan ya da Ajda'dan mı öğreneceğiz Usta (!) nın yaptıklarını-ettiklerini, memleketi ne hale getirdiğini...Gören görüyor, bilen biliyor. Ayrıca ustanın kendisi zaten nerdeyse ekranda yatıp-ekranda kalkarak, durmadan konuşarak, "kendini" anlatmaya çalışmıyor mu...

  . - hasbhasb

  Programın ismini "Diktatörün hikayesi" olarak değiştirmeliler. İnsanları yanıltmasınlar.

  hangi konuda usta - grgry

  listede şafak sezeri göremedim. başbakanın milli görüş gömleğini oynasın.

  Diğerlerini bilmem ama... - moeztas

  ...hemşehrim Kenan İmirzalıoğlu umarım bu "padişahım çok yaşa" korosuna katılmaz.

  ... - ilterok

  bence imirzalıoğlu'ndan feyz alıp adları herhangi bir uyuşturucu operasyonuna karışmasın diye yapıyorlar

  objektivite? yalakavite? - osmaniyettin

  ne anlatacaklar acaba? kendinden olmayana nasıl zulüm edip hapishaneleri toplama kampı olarak kullanışını mı? demokratik tepkileri polis zorbalığıyla bastırışlarını mı? moderniteyi yıkıp biat ve kabadayı kültürünü egemen kılışını mı? türkiye'yi dış dünyada dostsuz bırakışını mı? (herhangi kimseden sevgiye muhtaç ülkelere yaptığı abiliği saymazsak) kızına oğluna yandaşlarına ayarladığı fiyakaları mı? yoksa gelip de bize masallar mı anlatacaklar? evrim teorisini yalanlayarak insanların da omurgasızlar soyundan olabildiğini mi kanıtlayacaklar