Uzun zaman sonra ailece ilk kare

Uzun zaman sonra ailece ilk kare
Uzun zaman sonra ailece ilk kare
İkinci ameliyattan sonra evinde dinlenen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ilk kez evinden çıktı. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile Başbakan Erdoğan arasındaki haftalık olağan görüşme Huber Köşkü'nde yapıldı.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün Başbakan Recep Tayyip Erdoğan 'ı Tarabya Köşkü'ndeki kabulü yaklaşık 1 saat 45 dakika sürdü. Görüşme basına kapalı olarak gerçekleşti.

Görüşmenin ardından basına dağıtılan fotoğraflar arasında 3'ü dikkat çekiciydi. Boğaz manzarası önünde çekilen ve basına dağıtılan 3 fotoğrafta Hayrünnisa Gül ve Emine Erdoğan da yan yana görünüyor.

Hayrunnisa Gül ve Emine Erdoğan en son 17 Eylül 2011’de Gül ailesinin Erdoğan’ları Kısıklı’daki evinde ziyaret etmesi sırasında bir araya gelmişti. Bu ziyaret, Temmuz ayında Erdoğan’ların Gül ailesine Hüber Köşkü’nde yaptığı ziyarete bir iade-i ziyaret olarak değerlendirilmişti. Bu iki görüşmenin ardından Eylül ayı sonunda basına konuşan Hayrunnisa Gül Emine Erdoğan’la aralarındaki ‘soğukluk’ iddiaları için ‘Biz gerçekten gülüp geçiyoruz bu haberlere. Her zaman bir aradayız, her zaman görüşüyoruz. Ama basın bizi küs göstermek istiyor ve ben bunu anlayamıyorum. Eşlerimiz, çocuklarımız, biz eski arkadaşlarız, her şeyden önce. Biz gülüp geçiyoruz. İkimiz de gülüyoruz" demişti.

ERDOĞAN, ANADOLU YAKASINA TAHLİSİYE BOTUYLA GEÇTİ
Başbakan Erdoğan ve Emine Erdoğan, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’le, Tarabya Köşkü’nde yaptığı görüşmeden sonra Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü’ne ait tahlisiye botuyla Anadolu yakasına geçti.

Yaklaşık 1 saat 45 dakika süren görüşmenin ardından Başbakan Erdoğan eşi Emine Erdoğan’la birlikte, Huber Köşkü’nden makam aracıyla çıktı. Başbakanı taşıyan makam aracı köşkün karşısında Tarabya sahiline geldi. Burada makam aracından inen Erdoğan çifti, Kıyı emniyeti 5 isimli tahlisiye botuna binerek 18.00 sıralarında Anadolu yakasına geçti. Başbakan Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan’ı taşıyan tekne Kuzguncuk sahiline yanaştı. Burada bekleyen yedek makam aracına binen Erdoğan, Kısıklı’daki konutuna geçti.

Erdoğan’ın, yoğun saatinde trafiği daha da etkilememek için deniz yolunu özellikle tercih ettiği öğrenildi. (Radikal, ajanslar)