Vahşetin fotoğrafıdır

Vahşetin fotoğrafıdır
Vahşetin fotoğrafıdır
Haber: Yavuz OĞHAN / Arşivi

AK Parti Ağrı milletvekili Fatma Salman’ın, TBMM’de çekilen ve eşinden gördüğü şiddetin izlerini yansıtan fotoğraftaki hali, TBMM Başkanı Cemil Çiçek’in de tepkisini çekti.

Radikal’e konuşan Cemil Çiçek, fotoğraftaki görüntünün yaşanan vahşeti sergilediğini belirterek, konunun gündemde kalmasının toplumun duyarlılığı açısından önemli olduğunu söyledi.

Çiçek, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bu, vahşetin fotoğrafıdır. İnsanın vahşileştiği zaman ne hale geldiğini göstermesi açısından önemli bir örnektir. Olayı duyduğum zaman kendisini aradım, geçmiş olsun dedim. Ne olduğunu sormadım, ama üzüldüm ve üzüldüğümü de kendisine ilettim. Bu olay toplumsal hassasiyeti ve duyarlılığı ortaya çıkartması açısından önemlidir. Gündemde kalması katkı yapmıştır. Elbette çocukları olduğu için gündemde kalması Fatma Hanım’ı üzüyor, ama toplumun duyarlılık açısından gündemde kalması önemli oldu. Cebir şiddet meselesinde ilgili ceza kanunlarında iyileştirmeler yapıldı ama maalesef sadece ceza kanunları değiştirilerek bu alanların önüne geçilemiyor. Bunun için eğitim ve kültür alanında çalışmalar yapılması gerekiyor.”