Validen Hakan Şükür'ün tweetine sert yanıt: Şehitlerimizi istismar etmekten daha seviyesiz ...

Validen Hakan Şükür'ün tweetine sert yanıt: Şehitlerimizi istismar etmekten daha seviyesiz ...
Validen Hakan Şükür'ün tweetine sert yanıt: Şehitlerimizi istismar etmekten daha seviyesiz ...
Eski AKP İstanbul Milletvekili Hakan Şükür'ün 2 gün önce şehit babasıyla çekilmiş bir fotoğraf üzerinden Twitter'da eleştirdiği Bursa Valisi Münir Karaloğlu Şükür'e sert yanıt verdi. Karaloğlu, Şüker'e "Şehitlerimizi istismar ve kininize alet etmekten daha seviyesiz bir şey olamayacağını umarım siz de anlarsınız" dedi.

RADİKAL-Eski AKP İstanbul Milletvekili Hakan Şükür'ün Bursa Valisi Münir Karaloğlu'nu işaret ederek attığı, twitte, "Şehit babasını tahmin ediyorsunuzdur. Pozu veren de Bursa Valisi. Acıyı bal eyleyen şehit babası, acıyı rant eyleyenle" diye yazmıştı.

 

Hakan Şükün'ün eleştirisine Vali Karaloğlu ise Twitter üzerinden sert yanıtlar verdi. Twitter'da Vali Karaloğlu şunları yazdı: "Beni poz vermek acıyı bal, acıyı rant eylemekle itham etmişsiniz. Kelimelerle suikast yapmış, terör estirmişsiniz. Bir babaya "oğlun şehit oldu" demenin ne demek olduğunu bildiğinizi sanmıyorum. Anlayamazsınız. Hangi dizginleyemediğiniz kinle beni konu ederek tweetattığınızı bilmiyorum, ilgilenmiyorum. Vandepremi sırasında vali olarak görev yapıyordum. Türkiye akın akın derdimizi paylaşmaya yaramızı sarmaya geliyordu. "Acıyı bal eylemek poz vermek, acıyı rant eylemek" Bunlar nedir, siz çok iyi bilirsiniz.

İNFİALE SEBEP OLDUNUZ

Hatırlatayım. Bu bir skandaldı. İnfiale sebep oldunuz. Özür dileyeceğinize, "bizlerin yaptığı" iftirasıyla skandaldan kurtulmaya çalıştınız. Kamuoyu hatırlar, cemaatinizin kurduğu çadırda çocukların alnına 7,2 yazarak medyada çarşaf çarşaf yayınlatmıştınız. Gelenler arasında sizin gibi poz vermeye gelenler, acıyı bal eylemek isteyenler, acıyı ranta çevirmek isteyenler de vardı. Türlü yöntemler deneyerek gecenin bir yarısı size ulaştım ve yalanınızı izah etmenizi istedim.

KİNİNİZİ LANETLİYORUM

O gün korkak suçluların yaptığı gibi ortadan kayboldunuz, kaçtınız telefonlarınızı kapattınız. Bu konuya büyük hassasiyet gösteren Sayın Başbakanımızı da iftiranızla yanıltmaya gayret ettiniz. Attığınız vicdansız, ahlaksız, kin dolu tweet nedeniyle sizi şiddetle kınıyor, kininizi lanetliyorum. Bu skandalın tabi ki izahı olamazdı. O gece size hakkımı helal etmeyeceğimi söylemiştim. Şimdi de helal etmiyorum. Acıyı, çocukları, şehitlerimizi istismar ve kininize alet etmekten daha seviyesiz bir şey olamayacağını umarım siz de anlarsınız"