Vatan ile CHP arasında 1 Kasım teması!

Vatan ile CHP arasında 1 Kasım teması!
Vatan ile CHP arasında 1 Kasım teması!
CHP lideri Kılıçdaroğlu ile Vatan Partisi lideri Perinçek arasında gerçekleşen sürpriz görüşme kulisleri hareketlendirdi. İstanbul'da yapılan görüşmede Perinçek'in "1 Kasım'a ittifaklarla gidilse iyi olacaktır" dediği, Kılıçdaroğlu'nun da desteğe açığız cevabını verdiği öğrenildi.

RADİKAL - Türkiye , 7 Haziran seçimlerinden 4,5 ay sonra 1 Kasım seçimlerine hazırlanırken, ittifak görüşmeleri kapsamında önceki akşam yaşanan sürpriz görüşme bir ilk oldu. Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek’in önceki akşam saatlerinde biraraya geldiği CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ’na, “1 Kasım’a ittifaklarla gidilse iyi olacaktır” önerisine Kılıçdaroğlu’nun “Desteğe açığız” yanıtını verdiği öğrenildi. 

KARAYALÇIN DA KATILDI

Milliyet gazetesinden Meriç Tafolar'ın haberine göre, Kılıçdaroğlu, önceki akşam saat 20.00 sıralarında Renaissance Bosphorus Hotel’de sürpriz bir şekilde Perinçek ile bir araya geldi. Perinçek’in talebi üzerine gerçekleşen görüşme, Ankara yerine Kılıçdaroğlu’nun bulunduğu İstanbul’a alındı. CHP İstanbul İl Başkanı Murat Karayalçın’ın da katıldığı nezaket ziyareti sadece 25 dakika sürdü.

‘İTTİFAK İYİ OLUR’

Perinçek’in 1 Kasım seçimlerine iki partinin birlikte katılması anlamına gelecek bir ittifak önerdiği, “1 Kasım’a ittifaklarla gidilse iyi olacaktır” dediği ancak ittifak önerisinin detaylarını paylaşmadığı öğrenildi. Bu önerinin ardından söz alan Kılıçdaroğlu’nun, ittifaklara 7 Haziran’da çoğu ön seçimle seçilen milletvekili arkadaşlarının hukukunu korumak gerektiği mesajını verdiği ve destek açıklamalarına açık olduğunu ilettiği belirtildi.
Görüşmede ayrıca, Türkiye’nin mevcut siyasi atmosferi, Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu’daki çatışmalı ortam ve önceki gün görüşülen tezkere başta olmak üzere güncel konulara da değinildi. Vatan Partisi, 7 Haziran seçimlerinde yüzde 0,33 oy almıştı. Vatan Partisi aynı seçimlerde seçim çevresi itibarıyla en yüksek oyu İzmir 1. bölgede yüzde 0,9 olarak almış, İzmir 2. bölge ve Muğla’da yüzde 0,85 oy almıştı. (Milliyet)


  http://www.radikal.com.tr/142852814285283

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  hata - sayder

  Bence kılıçtaroğlu hayatının hatasını yapar, oy vereceek olanlarıda kaçırır daha aşağılara düşer,

  binde 3 - sofronitsky

  hah tam bu faşist ırkçı kafa binde 3 le yok oluyor derken chp yine hayatının hatasını yapmakta. bence chp bbp ile de ittifak yapsın hatta saadetle de yapsın.

  Çok Vahim - Selimserincan

  Benim bildiğim Doğu Perinçek; CHP ile ittifak yaparsa CHP'nin vay haline.En kısa zamanda darmadağın eder tarihi partiyi. Sonu pişmanlık ve hüsran.