Ve AK Parti'de 3 dönem kuralı kalktı!

Ve AK Parti'de 3 dönem kuralı kalktı!
Ve AK Parti'de 3 dönem kuralı kalktı!
Başbakan Ahmet Davutoğlu, 7 Haziran seçimleri ile 1 Kasım seçimleri arasındaki sürenin "kısa olması"nı gerekçe göstererek üç dönem kuralının kaldırıldığını açıkladı

RADİKAL - AK Parti Kongresi'nde üç konuda önemli tüzük değişiklikleri yapılacak.  Bizzat AK Parti Lideri Ahmet Davutoğlu'nun Kongre konuşmasında açıkladığı tüzük değişiklikleri ile partide yapılacak yenilikler şöyle;

1- SİYASİ ERDEM VE ETİK KURULU KURULUYOR- AK Parti, Davutoğlu'nun deyimiyle, "siyasi gücü erdemle, hikmetle, irfanla" birleştirmeyi kalıcı kılmak üzere, Parti yapısı içinde bir "Siyasi erdem ve Etik Kurulu" oluşturacak.

2- İKİ YENİ GENEL BAŞKAN YARDIMCILIĞI GELİYOR- Davutoğlu, ayrıca Partide iki yeni Genel Başkan Yardımcılığı ihdas edileceğini açıkladı. Bunlar; İnsan Haklarından sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı ile, Çevre, Şehir ve Kültür işlerinden sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı olacak.


3- ÜÇ DÖNEM KURALI KALKIYOR- Davutoğlu ayrıca, bugünkü kongrede yapılacak tüzük değişikliği ile 3 dönem sınırı getiren kuralın kaldırılacağını da açıkladı. Bunun gerekçesini ise, 7 Haziran seçimleri ile 1 Kasım seçimleri arasındaki sürenin "kısa olması" ile açıkladı. (Hürriyet)

AK Parti kongresinden notlar

Ahmet Davutoğlu: Milletin bağrından çıkanları susturmak mümkün mü?

Cevabı AK Parti kongresinde verildi: Çözüm süreci devam edecek mi?

Başbakan Davutoğlu: Sanki olağanüstü bir durum varmış gibi...